جهاد اسلامی: افزایش عملیات استشهادی خشم ملت فلسطین از جنایات اشغالگران در حق اسراست

جهاد اسلامی: افزایش عملیات استشهادی خشم ملت فلسطین از جنایات اشغالگران در حق اسراست

به گزارش سراج24، «داوود شهاب» یکی از سران جنبش جهاد اسلامی در فلسطین در واکنش به  عملیات‌های استشهادی امروز در قدس و کرانه باختری بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش فلسطین الیوم، در این بیانیه آمده است: عملیات‌های فدایی در قدس و کرانه باختری شدت خشم روز افزون ملت فلسطین در قبال سیاست‌های خصمانه رژیم اشغالگر در حق اسرا را نشان می‌دهد.

شهاب تصریح کرد: رژیم اشغالگر بهای قلدری و گستاخی خود را خواهد داد و خواهد فهمید که ملت فلسطین قدرت و اراده‌ای در اختیار دارد که عزم و استقامت آن را در مقابله با سیاست‌های تروریسم و خصومتی که در حقشان روا می‌شود قوی‌تر می‌کند.

این مقام جنبش جهاد اسلامی تصریح کرد: عملیات‌های مقاومت حق قانون ملت فلسطین و کارآمدترین روش برای مقابله با اشغالگران و شکستن شاخ آنها است.

یک جوان فلسطینی امروز در نزدیکی یک ایستگاه اتوبوس در قدس اشغالی با چاقو سه شهرک نشین صهیونیست را زخمی کرد که به دنبال آن هدف تیراندازی نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

نظامیان رژیم صهیونیستی صبح امروز دوشنبه یک جوان فلسطینی را هم در نزدیکی چهارراه شهرک «عصیون» واقع در جنوب بیت لحم در کرانه باختری به ادعای اینکه قصد حمله به آنها را داشته است، هدف تیراندازی قرار دادند.

لحظاتی پیش نیز رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که نیروهای ارتش این رژیم در نزدیکی شهرک حشمونیم در غرب رام الله هدف تیراندازی قرار گرفت.

این در حالی است که پس از فرار شش اسیر فلسطینی از زندان صهیونیستی «جلبوع» و بازداشت مجدد چهار نفر از آنان، درگیری بیان نظامیان صهیونیست و مردم فلسطین در مناطق مختلف کرانه باختری افزایش یافته است.

شماری از نیروهای مقاومت نیز طی دو روز گذشته، به سمت نظامیان صهیونیست در غرب شهر جنین واقع در کرانه باختری تیراندازی کردند.

موسسه اسرا و شهدای مهجه القدس هم امروز دوشنبه اعلام کرد که اسرای دربند رژیم صهیونیستی از جمعه این هفته تحت عنوان «متحد در برابر دشمن» دست به اعتصاب غذای باز می‌زنند.

«محمد الشقاقی» سخنگوی موسسه مهجه القدس گفت: جنبش ملی اسیر در زندان‌های رژیم صهیونیست توافق کرده است که اسرای زندان‌های رژیم اشغالگر اعتصاب غذا کنند.

الشقاقی افزود: خواسته اصلی این نبرد، جدا نشدن اسرای جنبش جهاد اسلامی از یکدیگر در زندان‌ها و بازگرداندن آنها به وضعیت قبل از ششم سپتامبر یعنی روز عملیات تونل آزادی شش اسیر فلسطینی در زندان جلبوع است.

این مسئول فلسطینی خواستار بهبود وضعیت اسرای بیمار، زنان و کودکان فلسطینی در زندان‌های رژیم اشغالگر شد تا زمانی که حداقل خواسته‌های اسرا محقق نشود، اعتصاب ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

مصر ۱۱ خلبان اسرائیلی را اخراج کرد

اسرائیل با بحران امنیت داخلی روبه‌روست

حزب‌الله: تهدیدات اسرائیل بی‌ارزش است/ دشمن فقط زبان زور می‌فهمد

0 نظر

ارسال نظر

capcha