غیرت دینی و انقلابی مرحوم رحیم‌پور ازغدی باهم آمیخته بود

غیرت دینی و انقلابی مرحوم رحیم‌پور ازغدی باهم آمیخته بود

به گزارش سراج24 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی،  آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امروز در حاشیه مراسم تشییع پیکر مرحوم حاج حیدر رحیم‌پور ازغدی، با بیان این‌که ایشان فضائل زیادی داشت ولی دو خصوصیت در ایشان برجسته بود، اظهار کرد: نسبت به قشر مستضعف و اقشار آسیب‌پذیر توجه خاصی داشت.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: هم خودش اهل خیرات بود و هم این که از نظر فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی، این مسئله را در بین جامعه خیلی ترویج می‌کرد که به افراد مستضعف و پریشان برسند.

وی خصوصیت دوم مرحوم رحیم‌پور ازغدی را حساسیت نسبت به انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: ایشان نسبت به انقلاب حساس بود و غیرت دینی داشت و غیرت دینی‌اش با غیرت انقلابی‌اش آمیخته بود؛ خیلی‌ها را داریم که غیرت دینی دارند و نسبت به انقلاب وابسته نیستند و خیلی‌ها انقلابی هستند اما انقلاب را جدای از دین می‌خواهند، امتیاز ایشان این بود که هم غیرت دینی و هم غیرت انقلابی داشت و رشد و ترویج دین را در سایه انقلاب می‌دید.

آیت الله علم‌الهدی همچنین در پیامی، این ضایعه را به حسن رحیم پور ازغدی تسلیت گفت.

در متن این پیام آمده است:

«اندیشمند فرهیخته جناب آقای رحیم پورازغدی دام عزه 

با کمال تاثر رحلت اسفناک مرحوم مغفوره ابوی گرام رابه جناب عالی و اخوان محترم و سایر بازماندگان تسلیت عرض میکنم، غفران و علو درجات ان مرحوم و موفقیت حضرت عالی را در گستره فعالیت های فرهنگی و علمی در ارشاد جوانان از در گاه احدیت مسئلت می نمایم».

اخبار مرتبط

آیت الله سبحانی: علامه حسن زاده آملی در صفای نفس و سلوک کم نظیر بود

آیت‌الله‌ جوادی‌آملی: علامه حسن‌زاده جامع عقل نظر و عقل عمل بود

پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در لرستان در پی درگذشت مادر شهیدان علی‌پناه

0 نظر

ارسال نظر

capcha