سرعت گرفتن آغاز کسب و کارها با تصویب طرح تسهیل صدور مجوزها

 سرعت گرفتن آغاز کسب و کارها با تصویب طرح تسهیل صدور مجوزها

به گزارش سراج24، محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون جهش تولید مجلس شورای اسلامی درباره طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار که بررسی آن در مجلس از فردا آغاز خواهد شد، گفت: طرح تسهیل صدور مجوز یکی از بهترین طرح‌هایی است که در مجلس بررسی می‌شود و می‌تواند موانع تولید را رفع کند. در حال حاضر موانع تولید در دو حوزه مجوزها و پشتیبانی از کسب و کارها خلاصه می‌شود که طرح مجلس سعی می‌کند موانع تولید در حوزه مجوزها را حل کند.

وی افزود: اگر طرح تسهیل صدور مجوزها به تصویب صحن علنی مجلس برسد مجوزها به دو دسته تقسیم می‌شوند که دسته اول آن‌ها که اکثر مجوزها هم هستند فقط با ثبت در سامانه می‌توانند کسب و کار خود را شروع کنند.

سخنگوی کمیسیون جهش تولید مجلس اضافه کرد: با انجام این کار، نظارت‌ها در برخی مجوزها پسینی می‌شود و زمان شروع کسب و کار از چند ماه به چند روز کاهش می‌یابد.

زنگنه توضیح داد: بخش دیگری از مجوزهای کسب و کار که با امنیت و سلامت مردم مرتبط است همچنان پیشینی بررسی می‌شود اما در متن طرح زمانی برای پاسخگویی در نظر گرفته شده است یعنی دستگاه اجرایی موظف باشد ظرف مدت کوتاهی پاسخ استعلام را بدهد و اگر در آن زمان مقرر جواب ندهد، افراد می‌توانند کسب و کار خود را شروع کنند که این موضوع کمک بزرگی به تسهیل شروع کسب و کارهای محسوب می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار صلاحیت علمی در جای خود باقی مانده و فقط ظرفیت عددی برداشته شده است و این شامل همه کسب و کارها اعم از وکالت، سردفتری و داروخانه می‌شود.

اخبار مرتبط

با دولت و مجلس انقلابی فعلی دیگر بهانه ای برای کار نکردن وجود ندارد

طرفدار سند 2030 نمی‌تواند طرفدار امام حسین(ع) باشد

یادواره شهدای ضیابر با حضور رئیس مجلس برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha