اجرای مفاد تفاهم‌نامه شورا و قرارگاه خاتم (ص) تسریع می‌شود

 اجرای مفاد تفاهم‌نامه شورا و قرارگاه خاتم (ص) تسریع می‌شود

به گزارش سراج24، رئیس شورای اسلامی شهر رشت ظهر امروز در دیدار با نمایندگان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در ساختمان جلسات شورای شهر رشت با اشاره به انعقاد توافق‌نامه همکاری مابین شهرداری رشت و قرارگاه خاتم اظهار کرد:   علیرغم توافق‌نامه به امضا رسیده مابین شهرداری و قرارگاه  سازندگی خاتم، تاکنون نتیجه‌ای عاید رشت نشده و معتقدیم باید از ظرفیت بسیار بالای این قرارگاه در اجرای پروژه‌های بزرگ و اولویت‌دار رشت استفاده کنیم.

محمدحسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه دو پروژه تقاطع غیر هم‌سطح میدان امام حسین (ع) و میدان نیروی دریایی رشت پیش‌ازاین به‌منظور همکاری با قرارگاه مطرح‌شده بود تصریح کرد: دراین‌باره باید به اولویت‌های طرح جامع حمل‌ونقل و ترافیک رشت توجه داشته باشیم و شورا و شهرداری رشت به دلیل اعتمادی که به‌واسطه عملکرد قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در پروژه‌های بزرگ در سطح کشور وجود دارد تمایل به همکاری با این مجموعه توانمند را دارند.

وی با اشاره به اینکه رشت با جایگاه واقعی‌اش فاصله بسیاری دارد بیان کرد: علیرغم تمامی افتخاراتی که رشت درگذشته‌های نه‌چندان دور به آن دست پیداکرده است، متأسفانه طی چند سال اخیر رشت نتوانست همسان دیگر شهرهای کشور در مسیر توسعه گام بردارد و این مسئله موجب بروز عقب‌ماندگی‌های فراوانی در حوزه‌های مختلف شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تأکید بر تأمین منافع حداکثری مردم رشت در توافق‌نامه منعقدشده مابین شهرداری و قرارگاه سازندگی خاتم افزود: تالاب عینک رشت، رودخانه‌های گوهررود و زرجوب، تقاطع‌های غیر هم‌سطح و غیره ازجمله پروژه‌هایی هستند که می‌توانیم از ظرفیت بسیار خوب قرارگاه  خاتم در اجرایی شدن آن‌ها استفاده کنیم و متأسفانه این ظرفیت‌ها در سال‌های اخیر مورد بی‌توجهی قرار گرفتند.

واگذاری پروژه‌ها بر اساس اولویت‌ها و نیاز شهر

کارگرنیا با اشاره به اینکه شورای ششم قصد کارهای تبلیغی نیست، تصریح کرد: اینکه فقط بخواهیم  پروژه‌ای را که حتی در اولویت شهر نیست، به قرارگاه سازندگی خاتم بسپاریم و متعاقب آن هزینه هنگفتی نیز به بیت‌المال تحمیل کنیم، موردقبول نیست و معتقدیم در واگذاری پروژه‌ها باید اولویت‌ها و نیاز شهر موردتوجه باشد.

وی با تأکید بر اینکه در شورای ششم رشت تمامی اعضای شورا و مجموعه شهرداری رشت به همکاری با قرارگاه خاتم تمایل دارند بیان کرد: به دنبال همکاری با قرارگاه خاتم در پروژه‌های بسیار بزرگ در رشت هستیم و اگر فاصله‌ای ایجادشده است به‌واسطه آن است تا از این ظرفیت به بهترین نحو برای شهر و شهروندان استفاده کنیم.

 

تعیین تکلیف پروژه‌های شهر رشت

نماینده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) نیز در این جلسه با اشاره به اینکه به شهر رشت دل‌بستگی خاصی دارم، اظهار کرد: قرارگاه سازندگی خاتم با شهرداری‌های شهرهایی ازجمله کرمان، اراک، قزوین و غیره همکاری کرده اما در پرونده شهر رشت که از سال ۹۸ تفاهم‌نامه منعقد شد تاکنون به‌جایی نرسیده است.

امیر نورمحمدی با بیان اینکه برای حضور جلسه امروز در ساختمان شورا حدود نیم ساعت در ترافیک درون‌شهری بودیم، افزود: این موضوع موجب ناراحتی است و امیدواریم با رویکردی که در شورای ششم شهر رشت مشاهده می‌شود این مشکلات به‌زودی برطرف شود.

وی با تأکید بر اینکه قرارگاه سازندگی خاتم در اجرای پروژه‌ها به دو مقوله سرعت و کیفیت توجه دارد، گفت: پروژه‌های شهر رشت که قرار است قرارگاه در آن‌ها مشارکت داشته باشد باید هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.

جلسات با قرارگاه خاتم عملیاتی نشده است

سرپرست شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در خصوص اجرای پروژه‌های بزرگ عمرانی از سال گذشته جلسات متعددی با قرارگاه خاتم برگزار شد، اظهار کرد: متأسفانه این جلسات منجر به اجرای عملیاتی پروژه‌ای نشده است و امیدواریم با بهره‌مندی از ظرفیت این قرارگاه، پروژه‌های بزرگ‌مقیاس و در سطح ملی در رشت اجرایی کنیم.

علی بهارمست با بیان اینکه رشت فاقد رینگ‌های مناسب است، افزود: فقدان رینگ مناسب در رشت منجر به بروز گره‌های شدید ترافیکی شده است و سال‌هاست که اجرای رینگ ۹۰ متری در رشت به دلیل مشکلاتی ازجمله فقدان منابع مالی به تعویق افتاده است.

وی به دو رودخانه گوهررود و زرجوب رشت اشاره کرد و گفت: در تلاشیم تا با بهره‌مندی از ظرفیت قرارگاه خاتم و همچنین جذب اعتبارات ملی برای پروژه‌هایی ازجمله رودخانه‌های رشت، شاهد اجرایی شدن چنین پروژه‌های بزرگی در این شهر باشیم.

 در این جلسه مقرر شد با تشکیل کمیسیونی متشکل از مدیران مربوطه شهرداری و کمیسیون‌های عمران و ترافیک شورای رشت و نمایندگان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) طی یک هفته پروژه موردنظر و اولویت‌دار رشت به‌منظور مشارکت قرارگاه خاتم  مشخص شود و پس از برآورد هزینه، نحوه همکاری و مشارکت شهرداری و قرارگاه خاتم بررسی شود.

اخبار مرتبط

امضا تفاهم‌نامه سه جانبه برای حمایت رایگان تحصیلی کودکان بی‌سرپرست

0 نظر

ارسال نظر

capcha