اعلام ویژه برنامه های هفتگی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س)

 اعلام ویژه برنامه های هفتگی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س)

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محسن آمره، با اشاره به برنامه مراسم و محافل حرم مطهر بانوی کرامت از شنبه ۲۰ شهریور تا جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ مصادف با چهارم تا دهم صفر اظهار کرد: مراسم و محافل حرم با رعایت جدی شیوه‌نامه‌های بهداشتی دنبال می‌شود.

وی اضافه کرد: در محفل سخنرانی قبل از نماز ظهر و عصر به ترتیب از شنبه تا جمعه به ترتیب حجت‌‌الاسلام شهبازی، حجت‌الاسلام یعقوب‌زاده، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی مهدوی‌نیا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مجتبی حسینی، حجت‌الاسلام احمد قاسمی و حجت‌الاسلام والمسلمین طباطبایی قم سخنرانی خواهند کرد.

مدیر روابط عمومی و تبلیغات حرم مطهر بانوی کرامت ادامه داد: بعد از نماز ظهر و عصر نیز حسن اخباری، علی‌اکبر حائری، مجتبی خرسندی، سید علی حسینی‌نژاد، علی اصغر اسکندری، مسعود زمانی و سید مهدی کاظمی برای زائران حرم مطهر بانوی کرامت در هفته جاری مداحی خواهند کرد.

وی تصریح کرد: از شنبه تا چهار شنبه هفته جاری در محفل قبل از نماز مغرب و عشا، حجج اسلام والمسلمین جواد ربانی اصفهانی، سعیدی آریا، صبوری، پورسیدآقایی، شفیعی دارابی سخنرانی و در این محافل به ترتیب جواد ابوالقاسمی، احمد واعظی به همراه سید محسن بنی‌فاطمی، محمد ریحانی، یاسر محمدی و احمد ولی به مداحی خواهند پرداخت.

آمره با بیان اینکه حرم مطهر بانوی کرامت پنجشنبه قبل از نماز مغرب میزبان محفل انس با قرآن کریم خواهد بود، عنوان کرد: روز جمعه نیز در این زمان برنامه زمزم مهدویت با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین بالادستیان و همچنین قرائت زیارت آل یاسین با مداحی مهدی تدینی دنبال خواهد شد.

وی از برپایی محافل عزاداری بعد از نماز مغرب و عشا یاد کرد و گفت: در محفل شنبه شب حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی سخنرانی و سیدرضا تحویلدار و نریمان پناهی به مداحی خواهند پرداخت.

آمره از آیت‌الله کاظم صدیقی به‌عنوان سخنران مراسم یکشنبه شب حرم مطهر بانوی کرامت نام برد و گفت: سید رضا نریمانی در این محفل عزاداری به مداحی خواهد پرداخت، مراسم دوشنبه شب با سخنرانی آیت‌الله کاظم صدیقی و مداحی حسن شالبافان و مراسم سه شنبه شب نیز با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی واعظ و مداحی سید محسن بنی فاطمی دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه چهارشنبه شب نیز حجت‌الاسلام صادقی واعظ برای زائران حرم سخنرانی و محمد جواد احمدی مداحی خواهد کرد، گفت: دعای کمیل پنجشنبه شب این هفته با نوای صادق آهنگران و جامعه کبیره با نوای حجت‌الاسلام شهیدی در حرم مطهر خوانده خواهد شد.

مدیر روابط عمومی و تبلیغات حرم مطهر بانوی کرامت از برپایی مراسم قرائت دعای ندبه در ساعت ۶ جمعه ۲۶ شهریور ماه یاد کرد و افزود: در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی سخنرانی و محمدرضا غلامرضازاده به روضه‌خوانی خواهد پرداخت و این مراسم به صورت زنده از شبکه دو منعکس می‌شود.

وی ادامه داد: مراسم پایانی حرم مطهر بانوی کرامت در هفته جاری، به محفل عزاداری جمعه شب اختصاص دارد که در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی سخنرانی و حمزه علی‌پور مداحی خواهد کرد.

آمره از انعکاس برنامه آستان فاطمی در شبکه قرآن با محوریت قرائت زیارت حضرت زهرا سلام‌الله علیها و حضرت فاطمه معصومه(س) یاد کرد و گفت: این برنامه ساعت ۲۱ یکشنبه ۲۱ شهریور دنبال می‌شود و با همین عنوان آستان فاطمی نیز قرائت دعای توسل در حرم مطهر سه شنبه ساعت ۲۳ از شبکه قرآن منعکس می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری برنامه رسانه‌ای ماهتاب به مناسبت شهادت امام حسن مجتبی علیه‌السلام در حرم بانوی کرامت عنوان کرد: این برنامه ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه روز سه شنبه ۲۳ شهریورماه از شبکه‌های شما و قم منعکس می‌شود.

آمره ادامه داد: سوگواره ریحانه الحسین(ع) به مناسبت سوگواری شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها یکشنبه ۲۱ شهریور ساعت ۱۷ از شبکه قرآن و معارف، شبکه قم و رادیو معارف منعکس می‌شود.

اخبار مرتبط

برگزاری «شب شعر میلاد کریم اهل‌بیت(ع)» در حرم مطهر رضوی

پیکر مطهر شهید حجت الاسلام دارایی در تربت جام تشییع شد

پیکر شهید جهادگر حجت‌الاسلام دارایی در حرم رضوی آرام خواهد گرفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha