موکب امام رضا(ع) مریانج میزبان زائران اربعین در کربلا

 موکب امام رضا(ع) مریانج میزبان زائران اربعین در کربلا

به گزارش سراج24، نادر پورسبزی امروز با اشاره به استقرار موکب امام رضا(ع) شهر مریانج در شهر کربلا اظهار کرد: با توجه به محدودیت‎های موجود در اربعین سال جاری برای زائران و مواکب ایرانی، موکب بزرگ امام رضا(ع) شهر مریانج در کربلا مستقر خواهد شد.

وی ادامه داد: این موکب در کوتاه‌ترین فاصله ممکن به حرم مطهر امام حسین(ع) مستقر خواهد شد و آماده میزبانی از زائران است که برای ایام اربعین به شهر کربلا سفر کرده‌اند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهر مریانج بیان کرد: با توجه به محدودیت‎های اعمال شده، هیچگونه وسایل و لوازمی از کشور ایران به عراق ارسال نخواهد شد و با ظرفیت محدودتری نسبت با سالهای گذشته، موکب در مکان ثابت خود آماده خدمت‌رسانی خواهد شد.

وی اضافه کرد: موکب بزرگ امام رضا(ع) شهر مریانج در حسینیه‌ای به همین نام واقع در شارع بوبیات، شارع روضتین در شهر کربلا مستقر خواهد شد و پذیرش ظرفیت کمتری نسبت به سال‌های گذشته خواهیم داشت.

پورسبزی افزود: این حسینیه با دارا بودن سقف ۶ متری، تهویه مناسب، بهترین مکان برای استقرار است زیرا رعایت پروتکل‎های بهداشتی به بهترین نحو ممکن در آن اجرا می‌شود.

وی گفت: با توجه به محدودیت‎های اعمال شده امکان ارسال مواد غذایی به عراق و همچنین پخت و طبخ غذا را نداریم، اما صبحانه در این حسینیه برای زائران آماده می‎شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهر مریانج خاطرنشان کرد: این توفیق امسال نصیب موکب امام رضا(ع) شهر مریانج شده که در محدودیت‎های اعزام موکب و زائر به اربعین حسینی در کربلا، همچون سال‌های گذشته خدمت‌رسان زائران حسینی(ع) باشد.

اخبار مرتبط

حمایت از مجموعه‌های مردمی اولویت دولت سیزدهم است

فعالیت بیش از ۴۰ کانون آستان قدس رضوی در کرمانشاه

ورود ۲۲ هزار زائر اربعین از مرز خسروی به کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha