۴۰ واحد تولیدی در خراسان رضوی موفق به اخذ مجوز زیست‌محیطی شدند

 ۴۰ واحد تولیدی در خراسان رضوی موفق به اخذ مجوز زیست‌محیطی شدند

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، بیست و هشتمین جلسه کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک استان امروز در سالن اجتماعات شهید باهنر استانداری خراسان رضوی و با حضور اعضای این کمیسیون برگزار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی در این جلسه اظهار کرد: ۴۰  واحد تولیدی جدید در استان در نشست امروز کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک، برای شروع فعالیت خود مجوز زیست محیطی گرفتند.

سید کمال‌الدین میرجعفریان پیرامون نتایج نشست امروز کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک افزود: در این نشست تقاضای ۵۶ واحد تولیدی جدید مورد بررسی قرار گرفت که از این تعداد هفت واحد نیازمند بررسی بیشتر و بازدید کارشناسان تشخیص داده شد و محل استقرار ۹ واحد متقاضی هم مورد موافقت قرار نگرفت که مقرر شد آنها محل جدیدی را برای فعالیت خود انتخاب کنند.

وی ادامه داد: واحدهایی که امروز در کارگروه ماده ۱۱ قانون هوای پاک مورد بررسی قرار گرفتند، شامل واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی و کشاورزی بودند.

میرجعفریان گفت: کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک تقاضای واحدهایی را مورد بررسی قرار می‌دهد که از نظر اداره کل حفاظت محیط زیست استان آلاینده نیستند و در این بررسی رعایت حریم‌ها، فاصله‌ها، محل اجرای طرح و حریم شهرها مورد توجه قرار گرفته و اجازه فعالیت به آنها منطبق بر شرایط زیست محیطی داده می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی نیز گفت: در راستای رضایت مندی و رفع مشکلات مردم و کمک به توسعه صنعتی استان در این کمیسیون پرونده‌ها مورد بررسی قرار گرفت و مجوز فعالیت به آنها طبق رعایت اصول زیست محیطی داده شد.

تورج همتی عنوان کرد: براساس ماده ۱۱ قانون هوای پاک، هرگونه احداث، توسعه، تغییر خط تولید و واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی مستلزم رعایت مقررات ابلاغی از سوی سازمان حفاظت محیط زیست است و این سازمان موظف است حداکثر ظرف مدت یک ماه به استعلام‌های درخواست جواز تاسیس و بهره برداری پاسخ دهد و در صورت عدم موافقت آن سازمان، دلایل آن را به استعلام کننده به صورت کتبی ارایه کند و عدم پاسخ در مدت یاد شده به منزله تایید است.

گفتنی است؛ کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک متشکل از استاندار به عنوان رییس، یکی از معاونان استاندار با تعیین استاندار، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان به عنوان دبیر، مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان، رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیر کل سازمان بازرسی استان و فرماندار مربوطه تشکیل می‌شود؛ در صورت اعتراض متقاضی مرجع استانی فوق به اختلافات فی‌مابین حداکثر ظرف مدت یک ماه رسیدگی می‌کند و در صورت آلاینده نبودن، بر اساس قوانین و دستورالعمل‌های ابلاغی سازمان، مجوز مقتضی را صادر و در غیر این صورت تقاضا را رد می‌کند.

اخبار مرتبط

برگزاری پویش «اهدای خون ورزشکاران» در خراسان رضوی

آیت‌الله علم‌الهدی: گسست نسل یک خطر جدی برای انقلاب است

محدوده حرم حضرت عبدالعظیم بازآفرینی می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha