تشخیص دقیق بیماری‌های زنان با استفاده از تکنولوژی نوین

تشخیص دقیق بیماری‌های زنان با استفاده از تکنولوژی نوین

به گزارش سراج24، دکتر سید جعفر رضوی مدیر عامل نمایندگی تکنولوژی نوین دستگاه هیسترسکوپی(ENDOSEE)در گفتگو با خبرنگار بهداشت نیوز درباره کارایی این دستگاه اظهارداشت: این دستگاه جهت معاینه دقیق رحم بانوان و تشخیص به موقع طیف وسیعی از بیماری‌های زنان مانند سرطان و کمک در شناسایی علت ناباروری و درمان آن کاربرد دارد.

وی با اشاره به این که همه پزشکان زنان می‌توانند در مطب های خود از این دستگاه جهت کمک به بیماران استفاده کنند، گفت: پیش از این جهت بررسی دقیق رحم بانوان باید این اقدام در اتاق عمل و پس از بیهوشی انجام می‌گرفت ولی استفاده از این دستگاه بسیار ساده است، نیاز به بیهوشی بیمار ندارد و هیچ عوارضی هم به همراه نخواهد داشت.

دکتر رضوی خاطرنشان کرد: با استفاده از این دستگاه امکان نمونه برداری و یا برداشت پولیپ یا میوم در زنان بدون بیهوشی امکان پذیر است و در شرایطی که کرونا شیوع یافته و مراجعه بیمار در بیمارستان می‌تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد استفاده از این دستگاه در مطب پزشکان زنان بسیار حائز اهمیت و کاربرد خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه این دستگاه شامل دو قسمت مانیتور و بخش مصرفی است گفت بخش مانیتور این دستگاه حدود ۱۶۰ میلیون و بخش مصرفی آن حدود ۶ میلیون تومان هزینه به همراه دارد و این رقم در مقایسه با دیدن سایر دستگاههای مورد استفاده بسیار مقرون به صرفه است.

وی با اشاره به مقایسه انجام سونوگرافی و بهره‌مندی از این دستگاه جهت شناسایی دقیق مشکل بیمار اظهار داشت: سونوگرافی از طریق امواج صوتی انجام می‌گیرد و تشخیص با دقت پایین خواهد بود درحالی که از طریق این دستگاه تشخیص بیماری در زنان بسیار با دقت بالا صورت خواهد گرفت.

دکتر رضوی خاطرنشان کرد: رونمایی از این دستگاه طی روز آینده با حضور جمعی از پزشکان زنان و صاحبنظران در هتل پارسیان آزادی انجام می گیرد.

 

اخبار مرتبط

توصیه جدید درباره مصرف آسپرین

جزئیات تزریق دوز سوم واکسن کرونا اعلام شد

روند ابتلا، بستری و فوت بر اثر کرونا در کشور رو به کاهش است

0 نظر

ارسال نظر

capcha