گلستان شهدای اصفهان نمادی از نقض حقوق بشر علیه ملت ایران است

 گلستان شهدای اصفهان نمادی از نقض حقوق بشر علیه ملت ایران است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام احمد سالک صبح امروز در مراسم دهمین سالگرد شهادت سردار حاج عباسعلی جان‌نثاری فرمانده گروه موشکی ۱۵ خرداد اظهار کرد: این شهید نسبت به مسائل دینی به ویژه حفظ بیت‌الملل اهتمام ویژه داشت و عمر خود را مخلصانه در مسیر دفاع از اسلام و انقلاب قرار داد و باید درس جانبازی در راه اسلام را از این بزرگان آموخت.

نماینده سابق اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرازهایی  از آیات قرآن، افزود: کسی نباید به خود اجازه داد که گمان کند شهدا مرده‌اند، زیرا شهدا منشأ اثر هستند و در راه حق ایستادند و برای آن فریاد زدند؛ البته برخی به ظاهر زنده‌اند، ولی در باطن مرده‌های متحرک بیش نیستند، چون بود و نبودشان تفاوتی ندارد و چه بسا ممکن است وجودشان ضد اسلام باشد.

وی تصریح کرد: یقین و باور قلبی انسان به حضرت حق منجر می‌شود که انسان خود را در محضر خدا ببیند و مصداق کسانی شود که خدا او را برای خود انتخاب می‌کند.

سالک ادامه داد: محبوب‌ترین فرد نظر خدا کسی است که بتواند بر نفس اماره تسلط پیدا کند و لذا پیش از مرگ، توشه آخرت ذخیره می‌کند و شهید جان‌نثاری از کسانی بود که پیش از حضور در جنگ، با خود و نفس خود جنگید و صبر، یقین، عقل و جهاد را آنچنان در خود 
استوار کرد که همواره خود را در محضر خدا می‌دید؛ کسی که همواره خود را در محضر خدا ببیند، تسلیم حضرت حق است؛ نه اینکه کاری را برای خوشایند دیگران انجام دهد.

نماینده سابق اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خدا برخی از بندگان را برای خود انتخاب می‌کند، گفت: همه می‌توانند منتخب خدا باشند و تنها مسیر آن شناخت و گام گذاشتن در صراط توحید و ولایت است.

وی با بیان اینکه محور حرکت در مسیر ولایت حفظ نظام اسلامی، ولایت فقیه و مردم سه رکن تداوم راه‌ شهدا است، ادامه داد: حفظ نظام مقدس اسلامی ایران از طریق تحقق بخشیدن به آرمان‌های امام خمینی(ره) محقق می‌شود و باید بدانیم بعد از ۴۲ سال در آغاز راه قرار داریم و گسترش اسلام ناب در سراسر جهان به عهده من و شما است.

سالک تاکید کرد: امروز نیروهای مسلح و سپاه پاسداران تبلور ملت انقلابی است و به واسطه خون شهدا، قدرت بازدارندگی دارد بنابراین همه به ویژه نسل جوان باید این اقتدار را حفظ کنیم.

نماینده سابق اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمن و جریان‌های معاند داخل و خارج در برابر ولایت فقیه از هیچ اقدامی فروگذار نمی‌کنند، افزود: امروز ابتکار عمل دست رهبر معظم انقلاب است و با پشتوانه نیروهای مسلح و مردم، نقشه‌های دشمن را خنثی کرده‌اند.

وی اضافه کرد: این جنایاتی که امروز در سراسر جهان مشاهده می‌کنیم، به خاطر مبارزه با تفکری است که انقلاب اسلامی پایه‌گذار آن بود و دشمن بداند هر سنگری که علیه استکبار و شیطان بزرگ شکل گیرد، جمهوری اسلامی ایران حضور دارد.

سالک تصریح کرد: اطاعت از رهبر معظم انقلاب با اجرایی کردن سیاست‌های ابلاغی ایشان از جمله سیاست اقتصاد مقاومتی و خانواده به‌ دور از شعار، رسالت امروز ما است، باید بدانیم فردای قیامت پاسخگوی خون شهدا هستیم.

نماینده سابق اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شهدا سیاسی بودند؛ سیاستی مبتنی بر اصول سیاسی برگرفته از قرآن و عترت، اما سیاست‌زده نبودند.

نماینده سابق اصفهان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امثال شهید جان‌نثاری در راه دفاع از امنیت ایران اسلامی در مرزها حضور یافتند و جان‌خود را فدا کردند و امروز هم دفاع از اسلام تنها با اجرایی کردن سیاست‌های رهبر معظم انقلاب میسر است.

وی ادامه داد: حفظ مردم با اولویت حفظ جوانان مؤمن، انقلابی و خودجوش رسالت امروز ما است که بخشی عهده دستگاه‌های حاکمیتی و بخشی به عهده من و شما است.

سالک با بیان اینکه شهدا نماد حقوق بشر آمریکایی هستند، افزود: نهادهای حقوق بشری را به گلستان شهدا دعوت می‌کنیم تا ببینند بمب‌هایشان چه بر سر ملت ایران آورد؛ امروز افغانستان، بحرین، یمن، فلسطین، سوریه نماد شکست حقوق بشر در سطح جهان است.

نماینده سابق اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویژگی‌های مؤمن در روایات دینی، اضافه کرد: خنده‌رویی در چهره او، حزن در قلب، دوری از هرگونه مکر و حیله، تواضع در برابر مؤمنان، صبوری و شکرگزاری در برابر نعمت‌های الهی از جمله صفات مؤمنان است که در چهره و رفتار شهدا تجلی داشت.

اخبار مرتبط

دستگیری قاتل 2 بسیجی شهید مشهد

تشییع «علی اصغر» ۸ ساله بر روی دستان مردم کرمان

بدرقه پیکر شهید مرادی بر دوش مردم همدان

0 نظر

ارسال نظر

capcha