افزایش عرضه‌ برخی آبزیان حرام در آذربایجان بخاطر یک عده افراد سودجو

 افزایش عرضه‌ برخی آبزیان حرام در آذربایجان بخاطر یک عده افراد سودجو

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین مجید نجفی در نشست کارگروه امنیت غذایی و غذای حلال در شهرستان کلیبر با بیان اینکه اداره کل دامپزشکی استان با همکاری واحدهای مرتبط با تولید و عرضه مواد پروتئینی در سازمان جهادکشاورزی استان، مسؤول نظارت بر عرضه انواع گوشت و آبزیان هستند، اظهار داشت: عرضه‌ گوشت کوسه ‌ماهی و آبزیان حرام‌گوشت از نظر شرعی و قانونی ممنوع است.

وی با بیان اینکه غذایی که به دست مردم می‌رسد باید سالم، بهداشتی و حلال باشد ادامه داد: عرضه گوشت گرم و سایر مواد پروتئینی که نظارت دامپزشکی را ندارند، بایستی ممنوع باشد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه سلامت مردم محل مماشات و سهل‌انگاری نیست افزود:  مسؤولیت نظارت بر تولید بهداشتی و حلال کلیه فرآورده‌های گوشتی با دفتر نمایندگی ولی فقیه درجهاد کشاورزی استان  و اداره کل دامپزشکی است.

وی با بیان اینکه  علاوه بر نظارت شرعی و بهداشتی بر تولید گوشت مصرفی در کشور حتی در گوشت های وارداتی از کشورهای دیگر نیز نظارت دقیق بر ذبح شرعی توسط دفتر نماینده  محترم ولی فقیه در وزارت  جهادکشاورزی اعمال می‌شود گفت: نظارت بر عرضه انواع آبزیان چه تولیدات داخلی و حتی انواع ماهی هایی که جهت مصرف از کشورهای دیگروارد می‌شود با همکاری ارگانهای ذی ربط و با همکاری سازمان جهاد انجام می گیرد .

نجفی با اشاره به اینکه متأسفانه عرضه‌ برخی آبزیان حرام در استان بخاطر یک عده افراد سودجو رو به فزونی دارد افزود: باید جلوی عرضه آنها گرفته شود واز نظر فقهی و فتاوی مراجع عظام شیعه استفاده از آبزیان بدون فلس (پولک) حرام است.

وی با بیان اینکه مردم با اعتماد به نظارت شرعی و بهداشتی ما بر کشتار و بازار و به اعتبار حلال بودن اقلام عرضه شده، اقدام به خرید می‌کنند وگرنه مردم شریف استان بخاطر اعتقادات دینی خود تمایلی به استفاده از  گوشت حرام  ندارند تاکید کرد: گروه‌های مرجع؛ اقلام حرام‌گوشت را در نزد افکار عمومی یادآوری کنند تا بتوانیم  مصرف گوشت حلال را در استان  به عنوان یک فرهنگ عمومی تقویت کنیم.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی یادآور شد: دادگستری استان آذربایجان شرقی همکاری بسیار خوبی با ما در نظارت و برخورد با تخلفات احتمالی در حوزه تولید و عرضه‌ گوشت دارد.

اخبار مرتبط

پیش بینی و اجرای ۱۷۴۵۹ جلسه تبلیغی در آذربایجان شرقی

احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر مورد غفلت قرار گرفته است

۵۰ عنوان برنامه همزمان باعید غدیر در آذربایجان غربی برگزار می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha