رکورد تزریق واکسن کرونا در خراسان رضوی شکسته شد/

رکورد تزریق واکسن کرونا در خراسان رضوی شکسته شد/

به گزارش سراج24 به نقل از وب‌دا، دکتر مهدی قلیان از ثبت تلقیح ۵۱ هزار واکسن به گروه‌های هدف در یک روز خبر داد و اظهار کرد: با اختصاص واکسن‌های جدید روند واکسیناسیون در مناطق زیرپوشش این دانشگاه سرعت گرفته است.

رئیس کمیته بهداشت ستاد اجرایی مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: برای جلوگیری از شیوع بالاتر ویروس کرونا باید در فاصله دو پیک به‌سرعت واکسیناسیون انجام شود از همین رو تلاش می‌شود ظرفیت تزریق روزانه واکسن در مناطق تحت پوشش دانشگاه افزایش یابد.

وی بابیان اینکه تاکنون یک‌میلیون و ۶۷۵ هزار نفر زیرپوشش واکسیناسیون قرار گرفتند، بیان کرد: از این تعداد یک‌میلیون و ۱۶۹ هزار نفر دُز اول و ۵۰۵ هزار نفر دُز دوم را دریافت کردند.

قلیان بابیان اینکه بر اساس ابلاغ وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، متولدین ۱۳۶۰ و قبل از آن در مناطق زیرپوشش دانشگاه و شهر مشهد مشمول دریافت واکسن هستند، یادآور شد: همچنین متولدین ۱۳۷۰ و قبل از آن ساکن در مناطق حاشیه شهر مشهد نیز مشمول دریافت واکسن کرونا هستند.

وی بابیان اینکه در حال حاضر ۴۲ پایگاه و مرکز تجمیعی واکسیناسیون در مناطق زیرپوشش این دانشگاه راه‌اندازی شده است خاطرنشان کرد: این پایگاه‌ها در مشهد، فریمان، سرخس، قوچان، چناران، کلات، طرقبه، خواف، کاشمر، گلبهار، بردسکن، تایباد و کاشمر راه‌اندازی شده است.

اخبار مرتبط

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

پرستار کرمانشاهی با ابتلا به کرونا درگذشت

اردوهای راهیان نور در استان‌های زرد و آبی ممکن شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha