مدیرعامل آسترازنکا: برای دز تقویتی عجله نکنید

 مدیرعامل آسترازنکا: برای دز تقویتی عجله نکنید

به گزارش سراج24 به نقل از تلگراف، پاسکال سوریوت، مدیرعامل شرکت دارویی آسترازنکا در تازه‌ترین اظهارات خود گفته است: ممکن است برای همه افراد دز تقویتی واکسن کووید لازم نباشد و شتابزدن در راه اندازی سراسری دزهای سوم فشار بیشتری بر وزارت بهداشت وارد می‌کند. 

در بیانیه وزارت بهداشت و خدمات انسانی دولت فدرال  که دربرگیرنده توصیه رؤسای مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها، اداره غذا و دارو، و انستیتوی ملی سلامت  آمریکا می‌شود گفته شده افرادی که هشت ماه از دریافت کامل واکسن‌شان گذشته است می‌توانند دز تقویتی را دریافت کنند و با توجه به کاهش اثربخشی واکسن‌ها در برابر گونه بسیار مسری دلتا، آمریکا تصممی دارد ارائه دز تقویت کننده واکسن های کووید ۱۹ را از نیمه دوم سپتامبر، مهرماه آغاز کند.

کمیته مشترک واکسیناسیون و ایمن سازی انگلیس (JCVI)  نیز فهرست اولویتی را برای افرادی که باید دوز سوم و تقویتی واکسن کرونا را دریافت کنند، تعیین کرده است؛ برهمین اساس میلیون ها انگلیسی که بیشتر در معرض خطر ابتلا به کووید۱۹ هستند، از ماه سپتامبر (مهر) وز سوم و تقویتی واکسن کرونا را برای افزایش محافظت از خود در آستانه فصل زمستان دریافت خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت دارویی آسترازنکا می‌گوید: ما قبل از تصمیم گیری آگاهانه در مورد دز سوم، به شواهد بالینی جمع آوری شده در دنیای واقعی نیاز داریم. 

اخبار مرتبط

تزریق دُز چهارم واکسن کرونا در افراد بالای ۷۰سال ضروری است

توافق برای تزریق دُز سوم واکسن

60 درصد موکب‌داران واکسینه نشده و از گردونه اعزام‌های اربعین حذف می‌شوند

0 نظر

ارسال نظر

capcha