رکورد شمار مبتلایان به کرونا در سنگاپور

 رکورد شمار مبتلایان به کرونا در سنگاپور

به گزارش سراج24 به نقل از رویترز، وزارت بهداشت سنگاپور روز سه شنبه ۳۲۸ مورد جدید ابتلا به کروناویروس را ثبت کرد که بالاترین تعداد روزانه موارد جدید ابتلا در بیش از یک سال گذشته است.

افزایش موارد ابتلا به کرونا در سنگاپور در حالی رخ داده که از زمان آغاز همه گیری کرونا، این کشور در رتبه‌بندی بلومبرگ از نظر مقاومت در برابر ویروس کرونا در رتبه اول قرار داشت و نیوزیلند در جایگاه دوم بود.  اما با گسترش سویه دلتای کرونا، سنگاپور سطح هشدار را افزایش داده است.

 با افزایش موارد ابتلا به کروناویروس در سنگاپور، محدودیت‌هایی طی چند ماه اخیر در برخی مناطق این کشور به منظور مهار ویروس اعمال شده است که از آن جمله می‌توان به تعطیلی مدارس اشاره کرد. دولت سنگاپور گفته است، اگر تعداد موارد به شدت افزایش یابد، محدودیت‌ها جدی‌تر از گذشته اعمال می‌شود.

لارنس وونگ، وزیر دارایی و رئیس کارگروه کرونا در سنگاپور در یک نشست خبری به رسانه‌های محلی گفت که در صورت افزایش شدید موارد ابتلا، محدویت‌ها را دوباره اعمال کند.

تعداد موارد مثبت اعلام شده در روز سه شنبه بیشترین رقم از زمان ثبت ۹۰۴ مورد در اوایل آگوست ۲۰۲۰ بود. سنگاپور بیش از ۸۰ درصد از ۵.۷ میلیون نفر جمعیت خود را از  به طور کامل واکسینه کرده که یکی از بالاترین نرخ‌ها در جهان است.

اخبار مرتبط

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

نوبت‌دهی واکسیناسیون کرونا برای سنین ۱۲ سال به بالا آغاز شد

انجام تست سریع کرونا در بازگشت از کربلا

0 نظر

ارسال نظر

capcha