عماریار، مرجع عرضه آثار جبهه فرهنگی را بشناسیم

عماریار، مرجع عرضه آثار جبهه فرهنگی را بشناسیم

به گزارش سراج24؛ این سامانه با شعار «با خانواده فیلم ببینید»، می‌کوشد محتوای سالم از فیلم‌های مستند، سینمایی، پویانمایی، فیلم‌های کوتاه و نماهنگ از تولیدات داخل و خارج کشور را در ژانرهای مختلف (کودک و نوجوان، خانوادگی، علمی‌تخیلی، سیاسی و ...) و موضوعات متنوع (اقتصادی، تاریخی، فرهنگی و اجتماعی، سیاسی، انقلاب اسلامی و ...) در اختیار مخاطبان قرار دهد.

*سازوکار عرضه آثار در عماریار

*پخش برخط (اکران و تماشای آنلاین) و VOD

توسعه و فراگیری روزافزون پخش برخط و وی‌او‌دی، بستری همیشگی و همه جایی را برای مخاطبان جهت تماشای فیلم‌های مورد علاقه‌شان فراهم کرده است. سایت عماریار هم بستری فراهم کرده برای دانلود و تماشای برخط کلی فیلم سالم، متنوع و جذاب که مخاطبان می‌توانند از دو روش اشتراکی و یا خرید تکی لینک دانلود فیلم، به این آثار دسترسی پیدا کنند.

*اکران مردمی

ثبت درخواست اکران مردمی، از ویژگی‌های مهم و خاص سایت عماریار است. مخاطبان از طریق سامانه Ekran.AmmarYar.ir ، می‌توانند برای نمایش عمومی فیلم‌های به‌روز مستند و داستانی جبهه فرهنگی انقلاب اقدام کنند و پس از طی مراحل، فیلم را برای عموم به نمایش بگذارند.

*سوم، اکران مردمی آنلاین

در شرایط کنونی، حتی اگر کرونا هم نبود بسیاری از مردم فرصت کافی برای حضور در اکران‌های عمومی را ندارند.

عماریار در پاسخ به این شرایط، امکان برگزاری اکران‌های مردمی آنلاین را فراهم کرده که در آن تا ۱۰۰ نفر از مخاطبان می‌توانند به‌صورت هم‌زمان یک فیلم را تماشا و در مورد آن با هم گفت‌وگو کنند. مزیت دیگر اکران مردمی آنلاین این است که کاربر می‌تواند ساعت نمایش مجازی فیلم را مشخص و مخاطبان خود را به حضور در آن دعوت کند. جالب اینجاست که به‌رغم نوظهور بودن این نوع از اکران، استقبال مردم از آن نسبت به اکران‌های فیزیکی بیشتر بوده است.

*فیلمخانه

فیلمخانه، مرکزی برای دسترسی میدانی مردم و خانواده‌های شهرها و روستاها به فیلم‌های عماریار است. در این طرح افرادی که مدیریت یک کافی‌نت، ویدئوکلوپ، مؤسسه یا کانون فرهنگی و … را دارند، می‌توانند نمایندگی عرضه فیلم‌ها در شهر یا روستای خود را دریافت کنند. سپس هر مرکز طبق تفاهم‌نامه‌ای که با عماریار امضا می‌کند، به دانلود نامحدود آثار سایت دسترسی پیدا کرده و می‌تواند آنها را به مصرف‌کننده بفروشد.

*بخش‌های مختلف سایت عماریار

*آموزش

یکی از بخش‌های جذاب عماریار، بخش آموزش است. در این بخش صدها کارگاه آموزشی با هزاران ساعت آموزش بارگذاری شده است. کارگاه‌های فیلم‌سازی، نویسندگی، طراحی و گرافیک، تربیت فرزند، تجارت الکترونیک و برندسازی و ... که توسط اساتیدی مثل استاد نادر طالب‌زاده، جلیل سامان، علی حیاتی، داود مرادیان، حجت‌الاسلام پناهیان، حسن عباسی و ... ارائه شده‌اند. نکته قابل توجه آموزش‌ها این است که حرفه‌ای‌های هر حوزه، با رویکرد فرآیندسازی و چگونگی رسیدن به موفقیت، محتوای آموزشی خود را ارائه می‌دهند.

*سینمای کودک و نوجوان

امروزه، از یک طرف یکی از دغدغه‌های اصلی پدرومادرها رساندن محتوای سالم و آموزنده به بچه‌هایشان است و از طرف دیگر متآسفانه در حوزه کودک و نوجوان در رابطه با محتوای سالم خلاء وجود دارد. عماریار برای پاسخ به این دغدغه، صفحه کودک و نوجوان را ایجاد کرده که داخل آن بیش از هزاران ساعت محتوای خوب و سالم از انیمیشن گرفته تا مجموعه قصه‌گویی در اختیار خانواده‌ها قرار گرفته است. بنابراین خانواده‌ها می‌توانند با خیال راحت بچه‌های خود را پای عماریار بنشانند و بدون نگرانی، از محتوای آثار استفاده کنند.

*العربی؛ سینما و تلویزیون جهان اسلام

یکی از بخش‌های دیگر عماریار، عرضه آثار سینما و تلویزیون جهان اسلام به‌صورت دوبله و زیرنویس است. در این بخش که به صورت یک صفحه جداگانه در سایت قابل دسترسی است، بیش از هزاران ساعت فیلم و سریال بارگذاری و عرضه شده است.

این آثار قالب‌های متنوع سینمایی، داستانی، مستند، سریال، انیمیشن، نماهنگ و ... را شامل می‌شوند که گلچین‌شده تولیدات کشورهای مختلف اسلامی هستند.

*راه‌نوشت (بلاگ عماریار)

در بلاگ عماریارکه با نام راه‌نوشت هست، مخاطبان می‌توانند یادداشت‌ها، نظرات و نقدهای کارشناسان را در مورد فیلم‌های موجود در سایت بخوانند و به کمک این نظرها، فیلم مورد نظر خودشان را انتخاب و تماشا کنند. علاوه‌بر نقد و نظرات، اخبار مربوط به آثار تولیدی جدید، حواشی و گفت‌وگوهای اهالی هنر و سینما هم در بلاگ منتشر می‌شوند.

مسئله مهم‌تر اینکه عماریار با تشکیل باشگاه منتقدان مردمی، سعی می‌کند همان‌طور که فیلم‌سازها برای مردم فیلم می‌سازند، مردم هم فیلم‌ها را نقد کنند تا چرخه تولید فیلم باکیفیت با مشارکت مردم شکل بگیرد.

اخبار مرتبط

بسته فیلم نادر سینمای ایران آماده تماشای رایگان شد

فروش یک میلیاردی فیلم موقعیت مهدی در اکران های مردمی +عکس

پویش نذر فرهنگی مهمان من باش

0 نظر

ارسال نظر

capcha