آیین افتتاحیه رادیو اربعین/ بخشی زاده: اربعین رژه شیعیان امیرالمؤمنین است

آیین افتتاحیه رادیو اربعین/ بخشی زاده: اربعین رژه شیعیان امیرالمؤمنین است

به گزارش سراج24؛علی بخشی زاده  معاون صدا در این مراسم که سه‌شنبه ۱۶ شهریور همزمان با شب اول ماه صفر در سالن سوره  حوزه هنری برگزار شد با بیان اینکه رادیو اربعین  در این چند سال منشأ اثرات زیادی بوده است، اظهار داشت: اربعین و مراسم اربعین رژه شیعیان امیرالمومنین در مقابل استکبار  است و نماد قدرت نمایی شیعه به شمار می‌آید.

وی با بیان اینکه اربعین تنها یک مراسم مذهبی کوچک نیست، یادآور شد: اربعین یک جریان خروشان و جاری است و صدای اربعین، فراگیر  و عالم گیر است.

بخشی زاده ماهیت حرکت عظیم اربعین از ۱۴۰۰ سال پیش تا اکنون را  ابلاغ پیام حضرت سیدالشهدا دانست.

معاون صدا با اشاره به اثرات اربعین در سه بخش فردی،اجتماعی و بین المللی بیان کرد: اربعین صدای پژواک حق طلبی سیدالشهدا در کلام حضرت زینب است و زائران در این شکوه بی نظیر از تحلیل درس عاشورا به تجلیل مقام والای سیدالشهدا نائل می شوند و تجلیل  خود را از امام حسین(ع) به بهترین نحو به منصه ظهور می‌رسانند.

جواد تشکری مدیر رادیو اربعین نیز در سخنانی با اشاره به پیشینه این شبکه رادیویی عنوان کرد: رادیو اربعین از امشب(۱۶ شهریور) تا شام غریبان به صورت ۲۴ ساعته فعالیت دارد.

وی همچنین از همراهی مدیران قبلی این رادیو، سازمان‌های مختلف همچون سازمان تبلیغات اسلامی  تشکر و قدردانی کرد.

این برنامه از شبکه‌های رادیو اربعین، رادیو معارف و شبکه پنج سیما به صورت زنده پوشش داده شد.

حجت الاسلام نواب نیز در سخنانی با اشاره به مهمان نوازی هر ساله عراق از ایرانیان و مردم جهان بیان کرد: امسال وضعیت اربعین با سال‌های قبل فرق دارد. امسال در عراق در محدودیت هستند.

بخشی از این مراسم با مداحی محمدحسین پویانفر همراه شد که ابتدا شعری را خواند و سپس دو قطعه مشهور «من ایرانم و تو عراقی چه فراقی چه فراقی...» و «به تو از دور سلام» را با همراهی حاضرین اجرا کرد.

در بخش دیگر از این مراسم با حضور خادمان حرم امام رضا (ع) دعای مخصوص ایشان قرائت شد و جمعیت به صورت ایستاده این آیین را همراهی کردند.

اخبار مرتبط

زمان آغاز فروش بلیت سفرهای زمینی و ریلی اربعین اعلام شد

تازه ترین نسخه اپلیکیشن نوا بزرگترین بانک مداحی محرم منتشر شد /قرعه کشی 14 کمک هزینه زیارت اربعین +تیزر

نام‌نویسی حدود 900 هزار زائر اربعین در سامانه سماح

0 نظر

ارسال نظر

capcha