همایش بزرگداشت شهدای روحانی در خلخال برگزار می‌شود

 همایش بزرگداشت شهدای روحانی در خلخال برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام کریم اسدی شامگاه امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان خلخال اظهار کرد: شهرستان خلخال به لحاظ دارا بودن بیش از یازده شهید روحانی در استان که بیشترین شهدا را از خلخال تقدیم انقلاب  اسلامی کرده، آماده برگزاری همایش بزرگداشت شهدای روحانی می‌شود.

وی افزود: پیام اصلی اسلام، حفظ سنت حضرت رسول اکرم (ص)، دین مداری و ولایت مداری بوده است و ما نیز باید تلاش کنیم با عمل به شعائر دین اسلام و پیروی از احکام اسلام و سنت پیامبر قدم در ولایت‌مداری بگذاریم.

پردیس سینمایی خلخال نیازمند توجه اداه کل فرهنگ و ارشاد استان است

مسعود یگانه، سرپرست فرمانداری خلخال نیز در این جلسه با  اشاره به توافقات اولیه با اداه کل فرهنگ وارشاد استان و شهرداری خلخال برای ساخت پردیس سینمایی گفت: ساخت پردیس سینمایی نیازمند جدیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل و حرکت شهرداری خلخال برای آغاز عملیات است و اعتبارات ساخت این پروژه از دستگاه های ذیربط تامین شده است.

طلاق و اعتیاد دو مشکل فراروی خانواده‌ها

جانشین شورای فرهنگ عمومی شهرستان خلخال با اشاره به دو مشکل اصلی اعتیاد و طلاق در جامعه بیان کرد: دو مشکل طلاق و اعتیاد بیشترین آسیب را به خانواده‌ها وارد کرده و اکنون برای مقابله با این آسیب‌ها باید حرکت جدی با نهادینه‌سازی فرهنگ سالم ازدواج با مشارکت خانواده‌ها، جوانان و نهادها، ایجاد اشتغال، حمایت جوانان و توجه خانواده به جوانان انجام داد.

سرپرست فرماندار خلخال با قدردانی از مردم شهرستان خلخال در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشریح کرد: مردم خلخال به شایستگی در عزاداری‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند و اکنون شاهد کاهش میزان بستری‌ها هستیم و البته در ادامه نیز نیاز است که مردم همچنان همکاری خود را با قرارگاه زیستی شهرستان خلخال به مرحله اجرا بگذارند.

درایت و تدبیر روحانیت حرکت تاریخی تاثیرگذار برای اعتلای اندیشه اسلام بوده است

عبدالله بحرالعلومی، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل نیز در این جلسه تصریح کرد: درایت و تدبیر روحانیت از صدر اسلام تاکنون حرکتی تاثیرگذار برای اعتلای اندیشه اسلامی بوده و است و روحانیت استان اردبیل نیز نقش مهمی در حفظ و حراست و پاسداست اسلام داشته‌اند و در این راه شهدایی در این عرصه تقدیم شده‌اند که شهرستان خلخال پیشتاز تقدیم شهدای روحانی از جنوب استان بوده که افتخار بزرگی برای استان اردبیل است.

وی افزود: افتخارات مبارزات روحانیون خلخال نه تنها در داخل کشور بلکه در خارج از کشور نیز زبانزد بوده و مرزها برای حرکت عظیم و دین‌مدار این روحانیون از بین رفته است.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل بر مطالعه و شناخت مفاخر، بزرگان و اندیشمندان تاکید کرده و گفت: شهداء و چهره‌های علمی و معاصر تاریخ نیازمند معرفی شدن به جامعه امروز هستند تا مردم قدر سرمایه‌های خود را بدانند.

بحر العلومی با اشاره به اهمیت توجه به قرآن از کسب افتخارات اهالی روستای اندبیل و جوانان این روستا  با داشتن قاریان ممتاز، حلقه‌های قرآنی شایسته و کسب افتخار روستای نمونه قرآنی کشور در سال ۱۴۰۰ در تهران خبرداد.

وی عنوان کرد: کسب افتخار قرآنی برای روستای اندبیل در استان اردبیل افتخاری عظیم برای مردم استان و مردم شهرستان خلخال است و نشان از این است که معنویت و فرهنگ با مفاهیم ارزشمند قرآنی عجین شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل هم چنین از پوستر هفتمین جشنواره تئاتر خلخال و کوثر در مجتمع فرهنگی ارشاد خلخال رونمایی کرده و از فعالیت‌های در حال اجرای  نقاشی، موسیقی، کتابخانه این مرکز بازدید کرد.

اخبار مرتبط

مراسم بزرگداشت حضرت آیت‌ الله بهجت در شهر رشت

کنگره شهدای روحانی ‌۴ خرداد ماه با حضور مهمانان ملی و بین‌المللی در قم برگزار می‌شود‌

برگزاری بزرگداشت «ما و شهید آوینی» در گیلان

0 نظر

ارسال نظر

capcha