روحانی سنی لبنان: فقط حزب الله با کمک ایران به داد ملت رسید

 روحانی سنی لبنان: فقط حزب الله با کمک ایران به داد ملت رسید

به گزارش سراج24، امام جماعت مسجد الغفران در صیدا در جنوب لبنان تاکید کرد که که کشتی سوخت ایران برای کاهش بحران سوخت این کشور و ابتکاری از جانب حزب الله در شرایطی بود که دولت و بسیاری از نیروهای سیاسی نتوانستند هیچ راه حلی برای این بحران ارائه دهند.

به گزارش العهد، این روحانی اهل تسنن لبنان  تاکید کرد: این فقط حزب الله بود که ابتکار عمل برای تماس با مقامات ایرانی را در دست گرفت و کشتی‌های سوختی را تامین کرد که به سمت لبنان حرکت کردند؛ اما متأسفانه برخی از سیاستمداران لبنانی هجمه‌های خود را شروع کردند و قبل از اینکه این کشتی‌های سوخت به لبنان برسد،  آن را  زیر سوال بردند.

شیخ العیلانی افزود: اما ما به همه کسانی که به این قضیه مشکوک هستند، می‌گوییم که کشتی سوخت ایران هیچ ربطی به مناقشه میان ایران و آمریکا ندارد ، بلکه به نفع لبنان و لبنانی‌هاست.

امام جماعت صیدا همچنین گفت: کمک مالی حزب الله در توزیع میلیون‌ها لیره بین خانواده‌های شهدا و مجروحین انفجار اخیر تانکر سوخت در شهرک التلیل عکار بهترین گواه توجه حزب الله به ملت لبنان از هر طائفه و مذهبی است.

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی خود در روز عاشورا از واردات نفت از ایران به لبنان خبر داد.

کشتی حامل سوخت جمهوری اسلامی ایران به تازگی وارد سوریه شد و قرار است این محموله به لبنان انتقال داده شود.

بحران سوخت لبنان در حالی رو به گسترش است که آمریکا با اعمال فشار به بیروت، مانع از ارسال هر گونه سوخت به مردم لبنان می‌شد، ولی تهران بدون توجه به تهدیدات آمریکا، محموله سوخت خود را به لبنان فرستاد.

اخبار مرتبط

حمله به مساجد، انتقام شکست آمریکا در افغانستان است

تمجید دختر چگوارا از ایران، سوریه، لبنان و اسرای «تونل آزادی»

تقدیر حزب الله از مقاومت کرانه باختری و مواضع عراقی‌ها در رد سازش با رژیم صهیونیستی

0 نظر

ارسال نظر

capcha