شیلی استفاده از واکسن چین برای کودکان را تأیید کرد

 شیلی استفاده از واکسن چین برای کودکان را تأیید کرد

به گزارش سراج24، به نقل از یو اس نیوز، نهاد تنظیم کننده بهداشت عمومی شیلی استفاده از واکسن کووید ۱۹ شرکت زیست‌فناوری سینوواک (Sinovac) را برای کودکان بالای ۶ سال تأیید کرد.

این کشور آمریکای جنوبی قبلاً استفاده از واکسن  فایزربرای کودکان بالای ۱۲ سال را تأیید کرده است و ۶۵۴ هزار و ۵۳ نفر حداقل یک دز از  واکسن را از ماه مه (اردیبهشت ماه) دریافت کرده‌اند.

دولت شیلی با تایید تزریق واکسن چین برای کودکان به افراد بیشتری اجازه می‌دهد تا در کمپین واکسیناسیون سریع این کشور شرکت کنند.

وزیر بهداشت شیلی گفته: «این یک خبر عالی برای کودکان در سن مدرسه و کسانی است که در برنامه‌های واکسیناسیون قبلی گنجانده نشده بودند».

گزارش رسانه های چینی حاکی است واکسن این شرکت که «کروناوَک» (CoronaVac ) نام دارد پس از اینکه در ۱۴ روز دو بار به بدن افراد تزریق شد، سبب ایجاد آنتی بادی یا پادتن در بیش از ۹۰ درصد افراد شده است.

شرکت سینوواک در حال ساخت یک مرکز تولیدی است که هدف آن افزایش تعداد دزهای موجود از واکسن برای محافظت از مردم در برابر کرونا است. برای تولید این واکسن از ویروس غیرفعال کرونا (SARS-CoV-۲) استفاده شده است.

اخبار مرتبط

تزریق دُز چهارم واکسن کرونا در افراد بالای ۷۰سال ضروری است

چرا برخی از سران کشورها نشستن پشت میز ۶ متری پوتین را ترجیح می‌دهند

نشانه‌هایی از بهبود وضعیت کرونا را می بینیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha