پویش ملی «به رنگ مدرسه» آغاز شد

 پویش ملی «به رنگ مدرسه» آغاز شد

به گزارش سراج24، ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور گفت: پویش ملی «به رنگ مدرسه» در راستای طرح تحولی آجر به آجر و با هدف ترغیب هر چه بیشتر مردم به امر مدرسه‌سازی در کشور از سوی جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور آغاز شد و تا آبان ماه ادامه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در این پویش کودکان ۶ تا ۱۲ سال اقدام به کشیدن نقاشی با موضوع مدرسه‌سازی می‌کنند، اظهار کرد: برای افزایش مشارکت مردم در امر مدرسه‌سازی، پویش‌های مختلفی از سوی جامعه خیرین مدرسه‌ساز با همکاری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و مجامع خیرین مدرسه‌ساز استان‌ها راه‌اندازی و اجرا شده است.

قفلی توضیح داد: در پویش «به رنگ مدرسه» که جنبه فرهنگی دارد از کودکان ۶ تا ۱۲ سال درخواست می‌شود تا با کشیدن نقاشی با موضوع «مدرسه دوست داشتنی من»، مردم و خانواده‌های خود را برای مدرسه‌سازی ترغیب کنند.
 رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، گفت: پویش به رنگ مدرسه، سه هدف «ترویج فرهنگ مدرسه‌سازی بین کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها»، «افزایش آگاهی مردم» و «استفاده از ظرفیت کودکان برای استفاده از هنر کودکان برای تشویق مردم در امر مدرسه‌سازی» را دنبال می‌کند. 

وی با بیان اینکه هفت میلیون کودک ۶ تا ۱۲ سال در این پویش مورد هدف است، گفت: این نقاشی‌ها در سایت‌ ajorBajor.ir که برای ترویج فرهنگ مدرسه‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بارگذاری و به بهترین نقاشی‌ها هدایایی داده خواهد شد.

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور با اشاره به اینکه پویش‌ها یکی از ابزارها در اجرای برنامه «آجر به آجر» است، توضیح داد: در پویش‌های قبلی این طور بود که افراد با پرداخت مبلغی ضمن مشارکت در پویش، پوستر خود را با عکس دلخواهشان دریافت می‌کردند، اما جنس پویش «به رنگ مدرسه»، نسبت به پویش‌های پیشین اندکی متفاوت است؛ دانش‌آموزان نقاشی می‌کشند و عکس نقاشی‌ها را می‌فرستند.

قفلی درباره جزئیات پویش «به رنگ مدرسه» تصریح کرد: نقاشی‌هایی که دانش‌آموزان می‌فرستند باید با محوریت موضوع مدرسه و مدرسه‌سازی باشد. 

وی افزود: جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور با حامی این همایش تفاهم‌نامه‌ای منعقد کرده که براساس آن به ازای هر نقاشی‌ دانش‌آموزان، حامی پویش مبلغی معادل یک آجر را برای مدرسه‌سازی اختصاص می‌دهد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha