مقام انصارالله: خروج کامل نیروهای اشغالگر، تنها راه صلح در یمن است

 مقام انصارالله: خروج کامل نیروهای اشغالگر، تنها راه صلح در یمن است

به گزارش سراج24، «محمد البخیتی» عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن تأکید کرد که دولت نجات ملی در پی آزادسازی کامل اراضی این کشور است.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتینک گفت: «باید بین آزادسازی یمن از دست همه نیروهای خارجی اشغالگر و انحصار در اتخاذ تصمیم سیاسی، تفاوت قائل شد».

این مسئول یمنی ادامه داد: « زمانی که قصد داریم وجب به وجب خاک یمن را آزاد کنیم، به این معنی نیست که در تلاش هستیم تصمیم سیاسی در صنعاء را در انحصار خود داشته باشیم، بلکه بر عکس، ما به فرآیند سیاسی بر اساس موازنه داخلی باور داریم که شامل همه گروهها و طیفهای سیاسی باشد».

البخیتی تصریح کرد: «ما هیچ طیف سیاسی را هدف قرار نمی‌دهیم، بلکه هدف ما، آزادسازی یمن از دست نیروهای خارجی است. در کنار این، فشار نظامی بر ریاض نیز وجود دارد تا پس از اینکه عمق خاک آن هدف قرار گرفت، مجبور به پذیرش راهکار سیاسی شود».

این مسئول انصارالله تأکید کرد که صلح در یمن، جز با رفع محاصره، توقف تجاوزات و خروج کامل نیروهای خارجی از یمن میسر نیست.

وی درباره موضع صنعاء نسبت به جنوب این کشور هم گفت: «همه مردم جنوب، خواستار جدایی نیستند...  کسانی که در پی جدایی هستند، به اقدامات اشتباه نظام سابق در دوران علی عبدالله صالح استناد می‌کنند... ولی ما نسبت به همه مظلومان جنوب یمن، با انصاف رفتار خواهیم کرد».

البخیتی با بیان اینکه بیشتر مردم جنوب خواستار ادامه اتحاد و آزادسازی یمن هستند، تأکید کرد: «ما آماده گفت‌وگو هستیم، حتی با کسانی که خواستار جدایی هستند».

این مسئول یمن درباره حملات اخیر به عمق عربستان سعودی هم تصریح کرد: « عملیات اخیر نتیجه طبیعی اقدامات کشورهای متجاوز است... اخیرا افتخار می‌کردند که فقط مأرب را 170 بار بمباران کردند، و شاهد هیچ گونه محکومیتی از سوی خارج نیستیم... ولی زمانی که مردم یمن از خودشان دفاع می‌کنند، می‌شنویم که این عملیاتها محکوم می‌شود».

وی در پایان خاطر نشان کرد: «یمن متعلق به همه مردم آن است. ما قصد نداریم هیچ یمنی را هدف قرار دهیم، حتی کسانی که در صف دشمنان قرار گرفتند... ما از این افراد می‌خواهیم که در محاسبات خود بازبینی کنند».

«یحیی سریع» سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز (یکشنبه) از انجام عملیات موازنه بازدارندگی هفتم در عمق عربستان سعودی خبر داد و گفت، در این عملیات از شانزده پهپاد و موشک بالستیک ذوالفقار و بدر استفاده شده است. 

اخبار مرتبط

عملیات بزرگ پهپادی یمن علیه عربستان/پایگاه ملک خالد و آرامکو هدف قرار گرفتند

واکنش‌ها به اقدامات عربستان سعودی علیه دولت لبنان

برنده نوبل ادبیات، آخر عمرش چه گفت که طرفداران اسراییل بدشان آمد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha