توزیع بیش از یک هزار بسته معیشتی و تحصیلی در چهارمحال و بختیاری

توزیع بیش از یک هزار بسته معیشتی و تحصیلی در چهارمحال و بختیاری

به گزارش سراج24، صبح امروز چهاردهمین رزمایش همدلی و کمک مومنانه تحت عنوان شمیم حسینی و طرح مهر تحصیلی همزمان با سراسر کشور به صورت ویدیو کنفرانس با حضور مسئولان کشوری برگزار شد.

حجت الاسلام حسن امیری در حاشیه این مراسم با بیان اینکه سال گذشته هزار و 600 بسته مهرتحصیلی میان دانش‌آموزان نیازمند توزیع شد، گفت: در سال جاری تاکنون 650 بسته مهر تحصیلی به ارزش هر بسته 300 هزار تومان که 150 بسته آن از طریق درآمد موقوفات و 500 بسته آن از طریق منابع سازمانی تأمین شده است و بین دانش‌آموزان ابتدایی و متوسط نیازمند و ایتام توزیع خواهد شد.

توزیع 400 بسته معیشتی میان نیازمندان

مدیرکل اوقاف و امورخیریه چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه 300 بسته معیشتی در شهرستان‌ها و 100 بسته در امامزاده دوخاتون شهرکرد توزیع خواهد شد، افزود: سال گذشته در طرح شمیم حسینی به 38 هیئت مذهبی و در سال جاری تاکنون به 24 هیئت از محل موقوفات در مراحل پخت و پز کمک شده است.

وی ادامه داد: در عیدغدیر نیز 550 بسته معیشتی، 2 هزار و 800 بسته بهداشتی، 5 هزار ماسک، 13 هزار و 500 پرس غذای گرم و 152 رأس گوسفند ذبح و میان نیازمندان توزیع شده است.

امیری اظهار کرد: در طرح شمیم حسینی در جوار بقاع متبرکه از محل کمک‌های مردمی  نیز 60 هزار پرس غذای گرم و 200 رأس گوسفند ذبخ و میان نیازمندان توزیع شده است.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه بیان کرد: از سال گذشته تاکنون 200 هزار پرس غذای گرم، 30 هزار لیتر آب ژاول، 35 هزار بسته معیشتی، 600 هزار ماسک و 5 هزار گان تا امروز در بقاع متبرکه تولید و میان نیازمندان توزیع شده که بخش عمده این هزینه‌ها از خارج استان تامین شده زیراکه منابع استانی کم هستند.

افتتاح دفتر طرح شمیم خدمت با شعار «هر خانه یک کارگاه»

وی ادامه داد: در ادامه این رزمایش دفتر طرح شمیم خدمت نیز با شعار «هرخانه یک کارگاه» در دفتر امامزاده دو خاتون شهرکرد افتتاح خواهد شد که نیازمندان به این دفتر معرفی و توسط کارشناسان مورد تحقیق قرار می‌گیرند و کمک به سرپرست خانوارها ساماندهی می‌شوند.

امیری افزود: تاکنون 200 زن سرپرست خانوار در رشته‌های گوهرتراشی، خیاطی و بسته‌بندی گیاهان دارویی آموزش دیده‌اند که در نظر داریم با محدوده بقاع متبرکه گرفتاری‌های مردم را حل کنیم.

وی ادامه داد: در استان موقوفه ایتام ماه بیگم با 500 رقبه، موقوفه حاج عبدالله و موقوفه درمان دکتر ریاحی در حال فعالیت هستند که از ابتدای سال تحصیلی جدید یتیم‌خانه حاج عبدالله که تا کنون 60 دانش‌آموز جدید نیز ثبت‌نام کرده است بازگشایی خواهد شد.

یک هزار و 124 بسته معیشتی و یک هزار و 100 بسته مهر تحصیلی به ارزش 250 میلیون تومان در سراسر کشور توزیع خواهد شد.

این رزمایش درحالی برگزار شد که تنها بسته‌های معیشتی شامل دو روغن مایع، دو بسته ماکارنی، یک کیسه برنج و یک بسته لوبیا در محل رزمایش دیده می‌شد و خبری از بسته‌های مهر تحصیلی نبود.

اخبار مرتبط

۴۶۰۰ دانش‌آموز نیازمند کرمانشاه از محل نیات واقفین کیف و لوازم‌التحریر دریافت می‌کنند

کمک ۴۱ میلیارد تومانی به نیازمندان البرزی

پایان تنش آبی در شهرکرد پس از 13 روز

0 نظر

ارسال نظر

capcha