عاملان شهادت ستوان‌یکم «دالمن» در اهواز دستگیر شدند

 عاملان شهادت ستوان‌یکم «دالمن» در اهواز دستگیر شدند

به گزارش سراج24، سردار سید محمد صالحی امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در پی وقوع سرقت‌های مسلحانه باندی و سریالی در شهرستان‌های اهواز، دزفول، شوش، شوشتر و حمیدیه، موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با تلاش شبانه روزی و کار اطلاعاتی، به لطف خداوند متعال محل اختفاء سرکرده باند که از سارقان سابقه دار و متواری بوده به هویت مشخص را در منطقه گلدشت اهواز شناسایی، پس از هماهنگی با مقام قضائی به محل مورد اشاره اعزام شدند، سارقان به محض رویت ماموران اقدام به فرار نمودند، لیکن طی عملیات تعقیب و گریز و مقاومت سارقان، ماموران پلیس با رعایت قانون بکارگیری سلاح، سارقان را زمین‌گیر و در نهایت 3 نفر از اعضای باند مزبور را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان خوزستان با اشاره به اینکه متهمان در بدو تحقیقات اعتراف به بیش از 60 فقره سرقت موتور، 5 دستگاه خودرو، 25 فقره سرقت احشام از شهرهای پیش گفته و همچنین یک دستگاه خودرو و 10 فقره سرقت مسلحانه احشام در شهرستان دهلران اعتراف کردند.

وی تصریح کرد: متهمان در ادامه تحقیقات پلیس ضمن اعتراف به 2 مورد تیراندازی به سمت ماموران گشت پلیس شوش صراحتاً به تیراندازی به سمت ماموران کلانتری 15 دزفول که منجر به شهادت ستوان‌یکم "سجاد دالمن" در 9 مرداد ماه سال جاری معترف شدند.

صالحی عنوان کرد: بازسازی اولیه صحنه ارتکاب جرم و تیراندازی به سمت ماموران نیز با حضور سارقان و بازپرس مربوطه انجام شد.

این مقام ارشد انتظامی در خوزستان به سوابق متعدد کیفری سرکرده باند اشاره کرد و افزود، متهم مورد اشاره پس از آزادی از زندان در سال 98 شروع به سرقت‌های مسلحانه کرده و در منطقه حاشیه استان‌های خوزستان و ایلام خود را مخفی می‌کرده که با هوشیاری کارآگاهان پلیس دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان خوزستان اظهار کرد: امنیت شهروندان خط قرمز پلیس است و نیروی انتظامی در راستای تامین نظم و امنیت از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

اخبار مرتبط

دروغ‌پردازی رسانه‌های معاند این بار در ارومیه‌

۹۰۰ دستگاه شوکر آمریکایی از یک اغتشاشگر در بانه کشف شد

دستگیری ۷۳۹ ‌اغتشاشگر‌ در گیلان

0 نظر

ارسال نظر

capcha