زاکانی:

می‌خواهیم نوکری مردم را انجام دهیم

می‌خواهیم نوکری مردم را انجام دهیم

به گزارش سراج24: علیرضازاکانی  شهردار جدید تهران در صحن امروز شورای شهر حضور یافت و درباره برنامه‌های خود به اعضای شورای ششم توضیحاتی ارائه داد.

زاکانی اظهار داشت:امیدوارم همه ملت‌های جهان از پاندمی کرونا عبور کنند و زندگی در شرایط طبیعی ایجاد شود.

شهردار تهران ضمن یاد و نام شهدای انقلاب اسلامی گفت: از اعضای شورای ششم که به بنده اعتماد کردند تشکر می‌کنم و از علیرضا جاوید هم که حدود 4 هفته مسؤولیت شهرداری را بر عهده گرفت و با آرامش و با توجه به مصالح شهر برنامه‌ها سپری شد، قدردانی می‌کنم.

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) که بیان داشتند زینت ما باشید و مایه سرافکندگی نباشید گفت: ان‌شاءالله همه در سایه ولایت الهی این مسیر را دنبال کنیم.

زاکانی گفت: ما در شهرداری به عنوان بخش کوچکی از همه خادمین شهرداری که بیش از 90 هزار نفر هستند، تعهد ویژه نسبت به شهروندان خواهیم داشت.

شهردار تهران گفت:‌شهرداری 90 هزار نفر نیرو به صورت مستقیم و غیرمستقیم دارد که 58 هزار نفر جزو پرسنل مستقیم و حدود 35 هزار نفر کسانی هستند که از طریق شرکت‌های خدمت‌رسان فعالیت می‌کنند.

زاکانی با بیان اینکه دقت در آبادی مادی و معنوی و تحول در کالبد جسم شهردار در نظر داریم،‌گفت: شرایط باید به صورتی پیش رود که تهران را به عنوان الگویی برای جهان اسلام بسازیم.

وی با اشاره به اینکه ما خود را متعهد به خانواده بزرگ شهرداری می‌دانیم، گفت: مفتخریم که انقلابی و پیرو امام و شهدا هستیم و در سایه حضور رهبری می‌خواهیم نوکری مردم را بکنیم.

زاکانی در ادامه با بیان اینکه باید بتوانیم با هم‌آفرینی اقدامات لازم را انجام دهیم و خودمان را سنجه کنیم، گفت: همچنین باید بتوانیم شفاف نظارت‌پذیری بر خودمان را قبول کنیم و بپذیریم که دیگران در مورد ما قضاوت کنند.

وی بیان داشت: باید بتوان از همه تجارب استفاده کرد و از نواقص و معایب گذشته عبرت بگیریم نباید در گذشته بمانیم و آن را ابزار و چماق کنیم.

شهردار جدید تهران با بیان اینکه در حالی مدیریت شهری را بر عهده گرفتیم که تا پایان سال 99 شهرداری 66 هزار میلیارد تومان بدهی دارد گفت: امسال 12 هزار و 500 میلیارد تومان باید سود بانکی دهیم و نزدیک دو برابر این رقم را در قالب حقوق به پرسنل می‌دهیم ولی باید انصاف داشته باشیم چرا که از طرفی طلب‌هایی هم داریم و کرونا هم سبب آسیب شده است ولی با این وجود شهر دچار انسداد نشد.

زاکانی با اشاره به اینکه باید برای آینده دست به دست دهیم گفت: وقتی افق را ترسیم کنیم و بر آن تفاهم در شهرداری و شورا ایجاد کنیم همچنین همداستانی با مسؤولان داشته باشیم مشکلات برطرف خواهد شد.باید توجه داشت که مشکلات تهران با همکاری افراد خارج از ظرفیت شهرداری و شورا انجام خواهد گرفت.

وی گفت: همه مسؤولان لازم است تعهدات را نسبت به شهر و شهرداری انجام دهند و اینکه حقوق شهر توسط دستگاه اجرایی به درستی ادا نشده باید جبران شود.

شهردار جدید تهران به نقش مردم در انجام برنامه‌ها و رفع مشکلات اشاره کرد و گفت: همبستگی حاکمیتی در کنار حضور مردم می‌تواند سبب ایجاد موفقیت‌ها شود و ما به این موضوعات توجه داریم.

وی با بیان اینکه در کالبد شهر به ویژه در دوره قالیباف کارهای اساسی صورت گرفته اما همچنان نیازمند حرکت اساسی هستیم، گفت: تکمیل خطوط مترو بخصوص خط 6 و 7 مترو نیازمند بودجه است و تنها برای تجهیز واگن 60 هزار میلیارد بودجه می‌خواهیم، برای نوسازی اتوبوسرانی هم نیاز به 50 هزار میلیارد است.

زاکانی با اشاره به مشکل ایجاد شده در خرید 630 دستگاه قطار مترو که ال سی آن‌هم فراهم است، گفت: این خلأ باید برطرف شود.

وی افزود: نیازمند کارهای فوری هستیم تا 5 قرارگاه ناظر بر توسعه خدمت و تغییر چهره شهر که تجربه آن در دوره قبل تا حدی موجود است، عملیاتی شوند.

زاکانی گفت: باید چهره شهر را از آسیب‌های اجتماعی با بهره‌مندی از همت مسؤولان پاک کنیم، این زیبنده نیست که سرطان آسیب‌های اجتماعی عود کند و به دیگر محلات کشیده شود.

وی بیان داشت: همچنین باید از تبعات کرونا جلوگیری کنیم و همه این برنامه‌ها از طریق 8 معاونت دنبال می‌شود.

اخبار مرتبط

عکسی که دستمایه حمله به شهردار قرار گرفت

حکم زاکانی در مدیریت بحران تهران امضا شد

زاکانی حکم داماد خود را لغو کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha