جامعه در سایه اعتبار زنان است / زنان هسته اولیه خانواده هستند

جامعه در سایه اعتبار زنان است / زنان هسته اولیه خانواده هستند

به گزارش سراج24؛ در این نشست خزعلی معاون جدید رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه در بحث محرومیت زدایی از جامعه زنان و اجرای عدالت، فرمایشات رهبر معظم انقلاب، پیوست کارها و برنامه های ما قرار دارد، اظهار داشت: محرومیت زدایی با نگاه به این که زنان هسته اولیه خانواده هستند و به صورت مستقیم و غیر مستقیم در سازندگی جامعه تاثیرگذار و باعث اعتبار آن هستند.

به گزارش سراج24 و به نقل از ایرنا، دکتر انسیه خزعلی روز پنجشنبه و پس از انتصاب به عنوان معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، از دفتر این معاونت بازدید و با دکتر معصومه ابتکار دیدار و گفت و گو کرد. 

انسیه خزعلی در این بازدید و دیدار ابراز داشت: امیدواریم بحث محرومیت زدایی و عدالت مطابق فرمایشات رهبر معظم انقلاب، پیوست کارها و برنامه های ما قرار گیرد.
زنان هسته اولیه خانواده هستند

معاون جدید رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه در بخش زنان هم نگاه ما به مسایل و مشکلاتی است که جامعه زنان در بحث محرومیت زدایی با آن روبه رو هستند، افزود: محرومیت زدایی در بخش های مختلف آموزشی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی با نگاه به این که زنان هسته اولیه خانواده هستند و به صورت مستقیم و غیر مستقیم در سازندگی جامعه تاثیرگذار و باعث اعتبار آن هستند.

انسیه خزعلی ادامه داد  : البته نباید فراموش کرد که ارزش تاثیرگذاری غیرمستقیم زنان کمتر از مستقیم نیست زیرا نقش برجسته ای در ساختن نسل، جهت دهی سبک خانواده، ارتقای خانواده و اجتماع بر عهده دارند و تنها از عهده زن ساخته است. همچنان که امام راحل (ره) عنوان کردند که قرآن انسان ساز است و زنان هم انسان ساز هستند یا در جایی دیگر فرمودندن از دامن زن مرد به معراج می رود.

وی با تاکید بر اینکه همه این موارد نشان دهنده جایگاه ویژه ای است که خداوند در هستی برای زن قرار داده است، یادآور شد: امیدواریم بتوانیم در کنار ارتقای سبک زندگی و فراهم کردن امکانات و شرایط برای این موجود که مورد عنایت ویژه خداوند است، بتوانیم تسهیلاتی برای رشد او و به تبع او رشد خانواده و جامعه فراهم کنیم و با این کار حرکت کوچکی را برداشته باشیم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: حتما در بخش های مختلف اجتماعی، ورزشی، نخبگانی، محرومین و زنان سرپرست خانوار و برقراری بیمه هایی که دولت های مختلف وعده داده و متاسفانه هیچگاه عملی نشده است، از خانم دکتر ابتکار بهره می گیریم.

وی ادامه داد: در این راه توکل ما بر خدا و همراهی و همکاری همه عزیزانی است که دستان و دوستان خداوند هستند تا بتوانیم شرایط مناسب تری برای زنان رقم بزنیم. 

انسیه خزعلی  با یادآوری خاطره ای از امام راحل (ره) خاطرنشان کرد: همان اوایلی که امام (ره) از پاریس به قم آمده بودند همراه با زنان حوزوی خدمت ایشان رسیدیم. تمامی بانوان به اتفاق از وضعیت و سختی و ظلمی که بر آنان گذشته بود سخن گفتند و از امام خواستند تا شرایط بهتری را فراهم کند. من از این موضع طلبکارانه آنان ناراحت بودم و در متنی که خدمت امام خواندم عنوان کردم  شما ما را از ظلم و ستم رهانیدید و به ما استقلال بخشیدید و عزت دادید. حال ما آمده ایم که شما بفرمایید ما برای انقلاب چکار کنیم و وظیفه ما برای انقلاب چیست و چه حرکت هایی را باید انجام دهیم. 

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری تاکید کرد: الان هم آمده ایم تا با همکاری نیروهای جوان، انقلابی و جهادی وارد میدان شویم و در مسایل زنان و محرومیت زدایی حرکت آفرین باشیم. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: دکتر ابتکار گزارش های مفصلی از عملکرد معاونت امور زنان و خانواده تقدیم ما کردند که بابت این موضوع تشکر می کنیم از ایشان و امیدواریم از مشورت و نظرات ایشان بیشتر بهره مند شویم.

اخبار مرتبط

زنان ایرانی در پشت جبهه‌های نبرد شاهکار کردند

اکران رایگان فیلم و اطعام زنان سرپرست خانوار در ماه رمضان +تصاویر

درخشش کتاب اولی‌ها در جایزه «ادبیات داستانی زنان»

0 نظر

ارسال نظر

capcha