رئیسی: فقر و تبعیض در ایران پسندیده نیست/ تصمیمات کارآمدتر برای رفع مشکلات می‌گیریم

رئیسی: فقر و تبعیض در ایران پسندیده نیست/ تصمیمات کارآمدتر برای رفع مشکلات می‌گیریم

به گزارش سراج24؛ رئیس جمهور پس از ادای احترام به مقام شهدای چابهار با حضور در جمع نمازگزاران مسجد حضرت امام حسین(ع) این شهر با مردم دیدار کرد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی طی سخنانی در این جمع مردمی با بیان اینکه "سیستان و بلوچستان به‌برکت پیروزی انقلاب اسلامی و خون مطهر شهدا بسیار توسعه یافته است و در این منطقه کارهای زیادی انجام شده است"، اظهار داشت: امنیتی که امروز در این منطقه شاهد هستیم، ثمره خون مطهر شهداست که امنیت‌آفرین است.

رئیس جمهور افزود: مدافعان امنیت کشور جانشان را در کف دست‌شان گرفته مقابل اشرار و تبهکاران ایستادگی کردند تا امروز مردم این منطقه در امنیت به‌سر ببرند، این نعمت بسیار بزرگی است که باید قدردان آن باشیم.

رئیسی با بیان اینکه یکی دیگر از نعمت‌های بزرگی که خدا به این منطقه عنایت کرده، نعمت وحدت و انسجام است، اظهار داشت: مردم در سیستان و بلوچستان با گویش‌ها و مذاهب مختلف از سنی و شیعه کنار هم زندگی می‌کنند و همه دلبسته به انقلاب، نظام، رهبری و پیشرفت و عدالت کشور هستند.

آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: هر کس با قلمش، حضورش و اقداماتش بر این وحدت و انسجام بیفزاید، در جهت راهبرد جمهوری اسلامی حرکت کرده و هر کس دانسته یا نادانسته و خواسته یا ناخواسته خلاف این جهت اقدامی کند، در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده است.

 آیت‌الله رئیسی در ادامه سخنانش با ابراز اینکه در منطقه سیستان و بلوچستان تلاش‌ها و اقدامات زیادی شده و کارهای زیاد دیگری نیز باقی مانده است که باید انجام شود، تصریح کرد: در این منطقه ظرفیت‌های ارزشمند زیادی داریم. مردم دلداده به انقلاب و منابع انسانی و نیروهای جوانی که می‌توانند در عرصه‌های مختلف نقش‌آفرینی کنند، از سرمایه‌های بزرگ منطقه هستند.

رئیس جمهور نیروی انسانی کارآمد را ارزشمندترین سرمایه کشور و سیستان و بلوچستان دانست و خاطرنشان کرد: باید قدر این نعمت را بدانیم. یکی از راه‌های قدرشناسی از این نعمت این است که این نیروی انسانی کارآمد درجهت گره‌گشایی از زندگی مردم به‌کار گرفته شود. امیدواریم دولت سیزدهم بتواند ظرفیت نیروی انسانی و به‌ویژه نیروی انسانی جوان و کارآمد کشور را در جای مناسبی که می‌تواند نقش‌آفرین باشد، به‌کار بگیرد و این نیروی ارزشمند در جهت گره‌گشایی از زندگی مردم مؤثر واقع شود.

 رئیسی گفت: قطعاً فقر و تبعیض برای ملت عزیز ما پسندیده نیست. مردم درحالی از فقر رنج می‌برند که می‌توان شرایطی ایجاد کرد که فقر میان مردم وجود نداشته باشد.

رئیس جمهور با سپاسگزاری از مردم برای لبیک گفتن به ندای مقام معظم رهبری برای کمک مؤمنانه و احسان همگانی، اظهار داشت: صمیمانه از همه عزیزان در نهادها و بخش‌های مختلف، به‌ویژه سپاه و نیروهای بسیج، روحانیون گرامی، خواهران و برادرانی که حقیقتاً در مواجهه با این ویروس منحوس و آثار و تبعات آن به کادر درمانی و مردم، فقرا و مستضعفین کمک کردند قدردانی می‌کنم.

رئیسی با یادآوری اینکه مساجد کانون این کمک‌ها و همدلی‌ها بوده‌اند، اضافه کرد: یکی از کارکردهای مسجد، علاوه بر عبادت، ایجاد رابطه خوب بین مردم است. عبادت رابطه با خداست که لازمه و زمینه آن رابطه خوب با مردم است. رابطه خوب با خدا اقتضا دارد که انسان برای رضای خدا، با مردم رابطه خوبی داشته باشد.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به گله برخی از مردم از اینکه سفر رئیس جمهور و برخی اعضای دولت به سیستان و بلوچستان بدون اعلام و آمادگی قبلی بوده است و لذا مردم نتوانستند از ایشان استقبال کنند، گفت: بنده بنا دارم این سفرها به‌دور از هرگونه تشریفات باشد و به‌صورت کاملاً کاری انجام شود تا بتوانیم به‌شکلی مؤثرتر و واقعی‌تر وضعیت بخش‌های مختلف کشور را از نزدیک مشاهده کنیم و برای رفع مشکلات، تصمیمات کارآمدتری بگیریم.

رئیس جمهور از اینکه به‌دلیل شرایط شیوع بیماری کرونا امکان دیدار حضوری و گفتگوی رودررو با عموم مردم در این سفرها فراهم نیست، از مردم سیستان و بلوچستان عذرخواهی کرد.

اخبار مرتبط

خبر خوش رئیس‌جمهور برای دامداران/ حکمت غزلیات حافظ/ پیام رئیسی از "تخت‌جمشید" به ستمگران

کاهش نرخ بیکاری و افزایش رونق تولید دو دستور کار مهم دولت است

جزئیات هفتمین سفر استانی رئیس‌جمهور و هیئت دولت/ شیرازی‌ها فردا میزبان آیت‌الله رئیسی هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha