وزیر بهداشت:

تا پایان هفته آینده ۱۹ میلیون دُز واکسن وارد کشور خواهد شد / واکسیناسیون والدین دانش‌آموزان ‌آغاز می‌شود

تا پایان هفته آینده ۱۹ میلیون دُز واکسن وارد کشور خواهد شد / واکسیناسیون والدین دانش‌آموزان ‌آغاز می‌شود

به گزارش سراج24؛ بهرام عین‌اللهی در دیدار با آیت‌الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در مورد مسائل و مشکلات حوزه سلامت استان و وضعیت کرونا و واکسیناسیون بحث  و تبادل نظر کرد.

*واکسیناسیون تنها راه علاج کرونا است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ورود حجم بالای واکسن به کشور از هفته آینده خبر داد و اظهار داشت: تنها راه علاج بیماری کرونا، واکسیناسیون است و باید تمامی جامعه واکسینه شوند. 

وی با بیان اینکه تا پایان هفته آینده 19 میلیون دُز واکسن وارد کشور خواهد شد، تصریح کرد: ‌تا پایان شهریور ماه نیز تعداد واکسن‌های وارد شده به 40 میلیون دُز واکسن خواهد رسید.

عین الهی عنوان کرد: استان‌ها توجه کنند که میزان ارسالی واکسن بر اساس میزان واکسیناسیون خواهد بود و ظرفیت استان اردبیل در واکسیناسیون بیش از شرایط فعلی که حداکثر 20 هزار دُز بوده، است.

وی گفت: بازگشایی مدارس و دانشگاه بر‌اساس وضعیت کرونا خواهد بود و تلاش خواهیم کرد آموزش به صورت حضوری و مجازی انجام گیرد و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده واکسیناسیون والدین دانش‌آموزان سراسر کشور بزودی آغاز خواهد شد.

عین‌اللهی با اشاره به ظرفیت استان اردبیل در بحث توریسم‌درمانی ضمن اعلام حمایت‌های وزارت بهداشت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی گفت: باید در این زمینه تسهیل‌گری لازم جهت جذب بیماران خارجی و توسعه توریسم درمانی صورت گیرد.

اخبار مرتبط

ورود واکسن «کووپارس»به چرخه واکسیناسیون در نیمه آبان

ورود ۷۰۰ هزار دُز واکسن اسپوتنیک به کشور

شیوع و مرگ کرونایی در افراد چاق بیشتر است/با تسریع واکسیناسیون امیدواریم بیماری مدیریت شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha