آیت‌الله رضوی بربرودی(ره) از چهره‌های ماندگار الیگودرز است

 آیت‌الله رضوی بربرودی(ره) از چهره‌های ماندگار الیگودرز است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام سرلک امام جمعه الیگودرز به مناسبت گرامیداشت و تجلیل از مقام شامخ عالم ربّانی حضرت آیت الله سید جمال الدین رضوی بربرودی الیگودرزی پیامی منتشر کرد:

بسم الله الرَّحمن الرَّحیم

در مکتب تابناک اسلام علما و دانشمندان از مقامی بس عظیم برخوردار و با اوصافی متعالی ستوده شده‌اند که بعد از پیامبران و امامان (علیهم‌السّلام) کسی را یاری بر‌ابری در شان و مرتبه با‌ آنان نیست، که البته مراد دانشمندانی هستند که وجودشان سرشار از عشق به پروردگار‌، خدمت به بشریت و هدایت مردم است و عمل به علم را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند.

آیات نورانی قرآن کریم و روایات معصومین(علیهم السلام) گویای صادق بر این مدعاست. خداوند در قرآن می‌فرماید:

«یَرْفَعِ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ الَّذِینَ اُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجاتٍ؛ خداوند کسانی از شما را که ایمان آورده‌اند و دانشمندان را درجات برتری می دهد»

«هَلْ یَسْتَوِی الَّذِینَ یَعْلَمُونَ وَ الَّذِینَ لا یَعْلَمُونَ؛ آیا صاحبان علم و دانش با آنان که نمی‌دانند یکسان هستند»

«اِنَّما یَخْشَی اللَّهَ مِنْ عِبادِهِ الْعُلَماءُ؛ از بندگان خدا تنها علماء هستند که از خدا می‌ترسند‌»

رئیس مذهب حضرت امام جعفرصادق (علیه‌السّلام) نیز در مورد مقام عالمان دین می فرمایند:

 «ملائکه بال‌های خود را برای طالب علم می‌گسترانند و موجودات زمین و آسمان، حتیّ ماهیان دریا برای او استغفار می‌کنند، فضیلت عالم بر عابد همانند ماه شب چهارده بر بقیه ستارگان است و «انّما العلماء ورثة ‌الانبیاء؛ و به تحقیق دانشمندان وارثان انبیاء الهی هستند».

بنابراین با توجّه به عظمت مقام عالمان ربّانی، لزوم تکریم ایشان امری بدیهی و اجتناب ناپذیر است و تکریم ایشان تکریم حضرت حق تعالی، انبیاء الهی و ائمه اطهار است.

سیره عملی بزرگان نیز بر احترام و تکریم علماء و دانشمندان بوده که بر آن اصرار فراوان داشته و پیوسته به جویندگان طریق علم و معرفت نیز سفارش می‌نمودند که از جمله اسباب مهمّ توفیق، تکریم بزرگان و به خصوص اساتید است.

عالِم ربّانی مرحوم آیت الله آقاسید جمال الدین رضوی بربرودی از جمله استوانه های ایمان، علم، تقوا، اخلاق و از قله های فقاهت و اجتهاد و از مفاخر و چهره های ماندگار شهرستان الیگودرز می باشند که البته گستره برکات و ثمرات وجودی ایشان فراتر از دیار ما است.

این شاگرد برجسته مکتب نورانی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و ذرّیه پاک رسول الله(ص)، بعنوان عالمی عامل، مجتهدی عادل، خطیبی فاضل و مرجع امور دینی، اجتماعی و سیاسی و همچنین منشاء خدمات ارزشمند دینی و فرهنگی در سطح شهرستان الیگودرز شناخته شده اند.  

اینجانب سلام و صلوات‌ و درودی‌ از اعماق‌ جان‌ بر روح‌ مطهر مرحوم آیت الله آقا سید جمال الدین رضوی بربرودی الیگودرزی می فرستم و از طرف عموم مردم مؤمن، انقلابی، ولایتمدار و شهیدپرور شهرستان الیگودرز، رحمت‌ و علو درجات‌ برای‌ آن عالم ربّانی و توفیق‌ استمرار طریق نورانی ایشان توسط فضلای‌ جوان‌ و نسل های نو انقلاب اسلامی را از درگاه خدای رحمان و رحیم مسألت‌ می‌ نمایم.

 همچنین‌ از خداوند متعال‌ می‌خواهم‌ که‌ برگزار کنندگان و شرکت کنندگان در مراسم‌ تجلیل از مقام‌ شامخ آن عالم وارسته را پاداش‌ نیک‌ دهد و این‌ اقدام‌ با ارزش را مبارک‌ و پرثمر فرماید.

«السلام علی عباد الله الصالحین»

مهدی سرلک

امام جمعه شهرستان الیگودرز

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha