اتمام عملیات مرمت گنبد مسجد امام اصفهان تا پایان سال

 اتمام عملیات مرمت گنبد مسجد امام اصفهان تا پایان سال

به گزارش سراج24، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان، علی کامیابی اظهار داشت: با توجه به نیازهای مرمتی گنبد عظیم مسجد تاریخی امام (جامع عباسی) اصفهان، کار مرمت این گنبد عظیم از سال 1390 خورشیدی آغاز شد.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان با اشاره به نیازهای مرمتی این گنبد ادامه داد: مرمت‌گران با توجه به فرسودگی کاشی‌ها در ترک‌های(بخش) ضلع جنوب شرقی گنبد اقدام به جمع‌آوری و مرمت این کاشی‌ها کردند، لکن با توجه به وسعت آسیب‌ها، کار مرمت تمامی ۱۶ ترک گنبد همراه با مرمت لایه‌های زیرین این گنبد عظیم نیز در دستور کار این اداره کل قرار گرفت.

وی افزود: با انتخاب یک پیمانکار زبده که کار مرمت سنتی آثار تاریخی بیش از ۴ نسل است که در خانواده آنها انجام می‌شود، و انجام نظارت‌های مستمر کارشناسان این اداره کل، تمامی مراحل مرمتی این گنبد عظیم شامل مرمت کاشی‌ها و لایه‌های مختلف گنبد در حال اجرا است.

کامیابی با اشاره به تخصیص اعتبارات مرمتی در سطح استان تصریح کرد: کار مرمت دو بخش آخر این گنبد از اردیبهشت ماه امسال، پس از تخصیص اعتبار لازم آغاز شد و امید می‌رود با توجه به سرعتی که در کار وجود دارد، کار مرمت این گنبد عظیم و تاریخی تا پایان سال جاری به اتمام برسد.

اخبار مرتبط

تجمع مردم اصفهان برای احیای زاینده رود/ دستور ویژه مخبر به ۲ وزیر

چهاردهمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود

توزیع 24 هزار بسته لوازم التحریر بین دانش‌آموزان محروم استان اصفهان

0 نظر

ارسال نظر

capcha