جنگنده‌های ائتلاف جنایتکار سعودی 39 مرتبه، مأرب را بمباران کردند

 جنگنده‌های ائتلاف جنایتکار سعودی 39 مرتبه، مأرب را بمباران کردند

به گزارش سراج24، جنگنده های ائتلاف جنایتکار سعودی روز چهارشنبه ۳۹ مرتبه مناطق مختلف استان مارب را بمباران کردند.

استان مارب در ادامه درگیری میان نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با مزدوران ائتلاف سعودی روز ۳۹ مرتبه توسط نیروی هوایی ائتلاف سعودی بمباران شد.

یک مقام امنیتی صنعاء اعلام کرد: ائتلاف سعودی شهر رحبه را ۱۴ مرتبه، شهر صرواح ۱۷ مرتبه و شهر مدغل را هشت مرتبه بمباران کرد.

خبرگزاری یمن به نقل از منابع آگاه در استان مارب خبر داد: سرتیپ ناصر الذیبانی، رئیس کمیته عملیات جنگی نیروهای ائتلاف سعودی که در جریان بمباران چند روز پیش اتاق عملیات نظامی نیروهای ائتلاف در پادگان صحن الجن زخمی شده بود، امروز چهارشنبه بر اثر شدت جراحات جان داد.

الذیبانی در هفدهم ژوئن ۲۰۲۰ به عنوان رئیس کمیته عملیات جنگی نیروهای ائتلاف سعودی در یمن منصوب شده بود.

در همین حال همچنان نیروهای «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و شبه نظامیان حزب «الاصلاح» تلاش می‌کنند آتش بس اعلام نشده‌ای را که جبهه‌های استان مارب برای سومین هفته متوالی شاهد بود، از بین ببرند تا مذاکرات جاری میان رهبران صنعاء و قبایل مارب را ناکام گذارند.

این نیروها طی سه روز گذشته با پشتیبانی نیروی هوایی ائتلاف سعودی به مواضع ارتش و کمیته‌های مردمی در جبهه‌های غربی و شمال غربی و جبهه جنوبی استان حمله کردند که با مقاومت این نیروها روبه رو شدند.

اتاق عملیات افسران ارتباط و هماهنگی برای رصد موارد نقض آتش‌بس در استان الحدیده اعلام کرد که نیروهای ائتلاف ظرف ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۰۰ بار توافق سوئد را نقض کردند.

به گفته یک مسئول اتاق عملیات از جمله موارد نقض آتش‌بس ایجاد استحکامات رسمی در مناطق کیلو۱۶، الفازه والجبلیه است و حملات هوایی ائتلاف به مناطق الفازه و التحیتا و به پرواز درآمدن ۹ پهپاد جاسوسی در آسمان الفازه، الجاح، الجبلیه و التحیتا است.

این منبع افزود: نیروهای ائتلاف همچنین ۱۴ مرتبه با شلیک ۱۳۲ گلوله توپ و ۱۷۲ تیراندازی آتش‌بس را نقض کردند.

اخبار مرتبط

شکسته شدن آخرین پدافند ائتلاف سعودی در شمال مأرب یمن

ائتلاف سعودی 42 مرتبه جنوب مأرب را بمباران کرد

حمله موشکی به مخازن سلاح ائتلاف سعودی در مأرب

0 نظر

ارسال نظر

capcha