پیگیری آغاز واکسیناسیون ۳۵ ساله ها در قم

 پیگیری آغاز واکسیناسیون ۳۵ ساله ها در قم

به گزارش سراج24، بهرام سرمست در نشست امروز ستاد مدیریت بحران استان با ابراز تأسف از این که برخی با ایجاد جریان های ضد واکسیناسیون به دنبال بدنام کردن قم هستند تصریح کرد: همه در این زمینه شاهد پیشقدم شدن رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید برای واکسینه کردن خود بوده اند که قطعا این اقدام، حجت را بر همه تمام کرده است.

وی در ادامه از سازمان های فرهنگی، امنیتی و قضایی استان خواست تا فضای قم را به سمت تشویق واکسیناسیون سوق دهند. استاندار قم سپس گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان به عنوان دستگاه اصلی مبارزه با کرونا باید در همه مسائل مربوط به ریشه کنی این بیماری پیشقدم باشد و مسائلی مانند کاهش سن واکسیناسیون با توجه به اقتضائات استان و همچنین تأمین واکسن مورد نیاز را پیگیری کند.

وی افزود: بر این اساس، از دانشگاه علوم پزشکی استان انتظار است تا پیگیر مجوز آغاز تزریق واکسن به متولدان سال ۱۳۶۵ باشد.

سرمست اضافه کرد: همچنین بر اساس قول خیرین سلامت استان برای امکان تأمین همه واکسن مورد نیاز قم از طریق واردات، لازم است تا دانشگاه علوم پزشکی استان هم پیگیری مجوزهای لازم در این موضوع را در دستور کار خود قرار دهد.

استاندار قم در عین حال به ضرورت وحدت کلام در اعلام مصوبات مربوط به مبارزه با کرونا و حضور عوامل نیروی انتظامی و اورژانس برای امنیت و آرامش بیشتر مراکز واکسیناسیون استان توجه داد و یادآور شد: تردیدی نیست که ظرفیت ایجاد شده برای تزریق واکسن در استان باید تکمیل شود.

وی در ادامه به لزوم استفاده بیشتر از ظرفیت های استان توسط دانشگاه علوم پزشکی و در مسیر مبارزه با بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: به طور مثال می توان به ظرفیت بیمارستان تکمیل نشده الهادی اشاره کرد که امکان استفاده از آن با پیگیری های لازم وجود دارد.

سرمست با بیان این که بیمارستان تنفسی ارتش در محوطه بیمارستان شهید بهشتی در حال راه اندازی است اذعان کرد: تأمین اکسیژن بیمارستان ها هم یکی از چالش های امروز ماست که باید در این زمینه، جلسه ای توسط مدیرکل مدیریت بحران استان و با حضور دست اندرکاران تشکیل شود.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد آغاز واکسیناسیون متولدان سال های ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۵ در استان و در هفته پیشِ رو نهایی شود.

سرمست سپس به پیگیری مجوزهای لازم برای واکسینه کردن گروه های پُرخطر توجه داد و از مدیرکل مدیریت بحران استان خواست تا تقدیر از فعالان مبارزه با کرونا و همچنین اصحاب رسانه و خبرنگاران فعال در این عرصه را در دستور کار قرار دهد.

وی با تقدیر از تلاش و کوشش های دلسوزانه خیرین و گروه های مردمی و جهادی در مبارزه با کرونا تصریح کرد: انصافا باید اذعان کرد که این گروه ها در تکمیل فعالیت های رسمی مبارزه با کرونا خوش درخشیده اند.

استاندار قم در پایان سخنان خود با اشاره به اهمیت پروژه تصفیه خانه جدید آب قم، از دست اندرکاران خواست تا با محوریت معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و تمهید مقدمات و اطلاع رسانی کامل، از تجربه موفق اصلاح رینگ غربی تأمین آب قم نیز در راه اندازی این تصفیه خانه استفاده کنند.

اخبار مرتبط

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

پرستار کرمانشاهی با ابتلا به کرونا درگذشت

عزاداری مردم قم نشانه دیانت توأم با عقلانیت است

0 نظر

ارسال نظر

capcha