داستان کرونای دلتا برای رستوران‌های آمریکایی

 داستان کرونای دلتا برای رستوران‌های آمریکایی

به گزارش سراج24، به نقل از رویترز، انجمن ملی رستوران‌های آمریکا شب گذشته اعلام کرد: شیوع نوع دلتا ویروس کرونا تهدیدی جدی برای روند بهبود شکننده فعالیت رستوران‌ها در آمریکا است.

این گزارش می‌گوید: حداقل 20 درصد کسانی که در یک نظرسنجی بین روزهای 13 تا 15 آگوست شرکت‌ کرده‌اند گفته‌اند از ترس کرونای دلتا دیگر به رستوران نمی‌روند.

با این حال اما انتظار می‌رود فروش رستوران‌های آمریکا در سال 2021 نسبت به سال قبل 19.7 درصد رشد کرده و 789 میلیارد دلار برسد با این حال اما این رقم 8.7 درصد نسبت به سال 2019 کمتر خواهد بود.

هادسون ریحل دبیر انجمن ملی رستوران‌های آمریکا با اشاره به رفتار مشتریان می‌گوید:‌ با اوج گرفتن کرونای دلتا شاهد عقب‌نشینی مشتریان هستیم.

تا روز 29 آگوست متوسط ابتلای روزانه مردم آمریکا 466 نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت این کشور بود و این در حالی است که بنا به آمار مؤسسه اورورلد این رقم در اواسط ماه ژوئن کمتر از 40 نفر بود.

افزایش تعداد مبتلایان از یکسو و تداوم بی‌ثباتی باعث شده تا بسیاری از رویدادهای مهم در آمریکا لغو شده و همین امر می‌تواند بر حوزه گردشگری در این کشور هم اثرگذار باشد.

طی سال گذشته اعمال محدودیت برای حضور مشتریان در داخل رستوران‌ها و نگرانی مردم نسبت به سرویس‌دهی در خارج از رستوران‌ها باعث شد تا این صنعت آسیب جدی ببیند.

اخبار مرتبط

ایرانی‌ها حق دارند که دنبال تضمین باشند

بلایای طبیعی سال گذشته ۱۴۵ میلیارد دلار خسارت به آمریکا زد

سرعت پیشرفت در مذاکرات هسته‌ای ایران «متوسط» است

0 نظر

ارسال نظر

capcha