حماس تعیین سفیر بحرین در تل‌آویو را محکوم کرد

 حماس تعیین سفیر بحرین در تل‌آویو را محکوم کرد

به گزارش سراج24، «حازم قاسم» سخنگوی جنبش حماس امروز چهارشنبه، تعیین سفیر بحرین در تل‌آویو با وجود تداوم محاصره غزه، شهرک‌سازی و تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین را محکوم کرد.

قاسم گفت که تعیین سفیر بحرین در تل‌آویو بیانگر اصرار رژیم این کشور بر اشتباه ملی است که با امضای توافقنامه عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر، مرتکب شد.

بنابر گزارش خبرگزاری فلسطینی (سما)، سخنگوی حماس گفت که تعیین سفیر بحرین در تل‌آویو به منزله حمایت آشکار و شراکت کامل با رژیم اشغالگر در سیاست‌ها و جنایت‌های آن است.

«خالد یوسف الجلاهمه» سفیر بحرین در فلسطین اشغالی، روز سه‌شنبه (دیروز) وارد تل‌آویو شد. رژیم صهیونیستی اواسط ژانویه گذشته «ایتای تاگنر» را به عنوان کاردار سفارت این رژیم در منامه تعیین کرد.

رژیم صهیونیستی و بحرین سپتامبر ۲۰۲۰ توافقنامه سازش موسوم به «توافقنامه ابراهام» را تحت نظارت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا امضا کردند.

حازم قاسم ضمن درود و سلام به ملت بحرین که با هر گونه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی مخالف هستند، تصریح کرد: «دشمن بداند که عادی‌سازی روابط با رژیم‌ها تنها توهم برای تحکیم موجودیت رو به زوال آن است؛ ملت فلسطین به مبارزات خود تا تحقق اهداف خود با اتکا به اراده و مقاومت و حمایت‌هایی که از حق مشروع آن بعمل می‌آید، ادامه خواهد داد و هرگز کسانی را که در کنار رژیم اشغالگر ایستادند، فراموش نخواهد کرد».

قاسم همچنین اظهارات «رمطان لعمامره» وزیر خارجه الجزائر درباره محوریت مسئله فلسطین و ضرورت همبستگی با فلسطین به عنوان اساس همبستگی عربی را ستود.

اخبار مرتبط

درخواست تل‌آویو از 4 کشور برای میانجیگری در تبادل اسرا

دو گروه دیگر مقاومت در فلسطین به تل‌آویو هشدار دادند؛ صبر ما را نیازمایید

اتمام حجت حماس درباره لزوم لغو محاصره غزه

0 نظر

ارسال نظر

capcha