اهدای ۵۰۰ میلیون تومان دستگاه تنفسی به بیماران کرونایی همدان

 اهدای ۵۰۰ میلیون تومان دستگاه تنفسی به بیماران کرونایی همدان

به گزارش سراج24، رشید حیدری‌مقدم ظهر امروز در جمع خبرنگاران یکی از مهمترین دغدغه‌ها در خصوص بیماران تنفسی و افراد مبتلا به کرونا را حمایت تنفسی عنوان کرد و افزود: تعداد ۲۵ کپسول ۵۰ لیتری و هفت دستگاه کمک تنفسی توسط ستاد فرمان امام(ره) به دانشگاه علوم پزشکی همدان تحویل شد.

وی افزود: کپسول‌ها و دستگاه‌های تنفسی اهدایی در روند درمان به ویژه برای بیمارانی که به درمان طولانی‌مدت نیاز دارند، موثر خواهد بود تا سریعتراز بیمارستان ترخیص شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به حضور تعداد زیاد بیماران و کمبود اکسیژن تصریح کرد: با اضافه شدن ۱۷ دستگاه اکسیژن‌ساز نسبت به قبل کرونا افزایش پنج برابری داشته است.

وی با بیان اینکه بیماری کرونا با اکسیژن‌ساز، دارو و واکسن قابل کنترل نیست، خاطرنشان کرد: متاسفانه روز به روز روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی سیر نزولی دارد واین موضوع باید بیش از پیش مورد توجه باشد.

معاون مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در همدان نیز اظهار کرد: پیرو جلسه با نماینده ولی‌فقیه در استان مقرر شد برای حمایت از حوزه سلامت و در راستای مبارزه با کرونا ورود پیدا کنیم که در مجموع  ۲۵ کپسول اکسیژن ۵۰ لیتری و هفت دستگاه کمک تنفسی برای استفاده بیماران کرونایی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می‌گیرد.

علی چهاردولی با اشاره به رزمایش احسان سلامت با هدف توزیع ماسک و ژل ضدعفونی‌کننده بین اقشار آسیب‌دیده از کرونا گفت: این رزمایش در شهریورماه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در قالب رزمایش کمک‌های مومنانه کمک‌های غذایی تهیه شده به تعداد ۵ هزار و ۱۰۰ مورد در یک هفته آینده توزیع خواهد شد.

معاون مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در همدان گفت: تعداد ۵ هزار و ۱۰۰ بسته آموزشی، کیف و لوازم‌التحریر در رزمایش مشق احسان اول مهرماه در مناطق محروم توزیع می‌شود.

اخبار مرتبط

امام جمعه اهل سنت زاهدان با نماینده رهبر انقلاب دیدار کرد

دوازدهمین اهدای عضو در سال جاری/دختر ۲۴ ساله افغانستانی که به هم‌وطنان خود جان دوباره بخشید

تشییع امام جماعت مسجد مولای متقیان زاهدان

0 نظر

ارسال نظر

capcha