۱۵ پروژه ستاد اجرایی فرمان امام در سیستان و بلوچستان آماده بهره برداری است

 ۱۵ پروژه ستاد اجرایی فرمان امام در سیستان و بلوچستان آماده بهره برداری است

به گزارش سراج24، علیرضا راشکی امروز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد:  50 پروژه عمرانی و اجتماعی در سطح کشور آماده افتتاح و بهربرداری است که از این تعداد 15 پروژه در حوزه  این استان است.

وی افزود: این پروژه ها هفته آینده با حضور معاون اول ریاست جمهوری به صورت ویدیو کنفرانس بهره برداری می شود.

وی در ادامه به اهم اقدامات قرارگاه جهادی خدمات رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) سیستان و بلوچستان اشاره کرد و اظهار داشت: از جمله اقدامات مهم این ستاد در حوزه مبارزه با ویروس کرونا در سه بخش پیشگیری، درمان و کاهش اثرات روحی بیماری کرونا انجام شد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سیستان و بلوچستان ادامه داد: توزیع و راه اندازی پایگاه سیار تزریق واکسن کرونا، برپایی 20 موکب سلامت و راه اندازی بیمارستان سیار احسان، راه اندازی کارگاه تولید ماسک و توزیع چهار و نیم میلیون ماسک، توزیع ۱۰ هزار دست گان و لباس پزشکی، توزیع ۵۰ هزار بسته بهداشتی، خرید تانک اکسیژن با ظرفیت 30 تن، توزیع سه هزار دوز داروی رمدیسیور و توزیع ۵۰ دستگاه ونتیلاتور از جمله اقدامات مهم این ستاد در جهت پیشگیری و درمان بیماری کرونا در استان است.

وی گفت: همپنین طی برگزاری ۶ مرحله رزمایش احسان و همدلی و توزیع بیش از ۲۰۰ هزار بسته معیشتی بین اقشارآسیب دیده در این استان انجام شد.

راشکی اظهار داشت: جمع ریالی اقدامات انجام شده در حوزه پیشگیری، درمان و کاهش آثار روحی بیماری کرونا ۴۵۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال بوده است.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سیستان و بلوچستان درادامه به دیگر اقدامات مهم این ستاد اشاره کرد و افزود: یکی از طرح های مهم ستاد در بخش اشتغال و توانمند سازی افراد جویای کار است که در این بخش از طریق اجرای ۴۰ هزار طرح اشتغال اجتماع محور ۶۰ هزار نفر ظرفیت اشتغال در این استان انجام شد.

وی ادامه داد: اجرای سه هزار و 22  طرح عمرانی (مدرسه، خانه عالم، مسجد، خانه بهداشت، پایگاه اورژانس، مسکن محرومین)، تشکیل قرارگاه پیشرفت منطقه ای بنیاد احسان، تشکیل اولین قرارگاه امدادی خدمت رسانی در مواقع بحران، تشکیل شورای اجتماعی و سلامت ستاد اجرایی استان، مشارکت و سرمایه ‌گذاری در حوزه معدن استان با اعتبار بیش از ۲ هزار میلیارد تومان، اجرای طرح اقتصادی و صنعتی پرورش شتر با اعتبار بیش از ۳۰ میلیارد تومان، راه اندازی کلینیک سیار دامپزشکی و راه اندازی کاروان سلامت دام از جمله طرح های مهم انجام شده این ستاد در بخش های بنیاد برکت، بنیاد احسان، معاونت اجتماعی و سرمایه گذاری  است.

راشکی به حوزه موسسه دانش بنیان برکت نیز اشاره کرد و افزود: ایجاد 2 هزار غرفه رایگان در پلتفرم "با سلام" جهت فروش محصولات استان، آمادگی سرمایه گذاری تا سقف ۲۸ میلیارد تومان برای ایده های منتخب، اجرای بزرگترین رویداد استارتاپی استان تحت عنوان سکوی پرتاب و راه اندازی اولین مرکز نوآوری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از جمله اقدامات انجام شده این ستاد در بخش ایده های نو و دانش بنیان است.

وی با بیان اینکه در بخش ساخت مسکن محرومین استان سیستان و بلوچستان از استان های پیشرو کشور است گفت: احداث ۸۸۸ واحد آپارتمان اقدام ملی مسکن توسط مرکز عمران ستاد دنبال می شود که از این تعداد 168 واحد شروع و 40 واحد به زودی بهره برداری می شود.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ارزش ریالی اقدامات انجام شده در بخش های بنیاد برکت، بنیاد احسان، معاونت اجتماعی، شرکت سرمایه گذاری پارسیان، شرکت توسعه گری پردیس، موسسه دانش بنیان برکت، موسسه دانش بنیان معدن، مرکز عمران ستاد، بنیاد ۱۵ خرداد و بیمه برکت ۸۱۹ میلیارد تومان است.

اخبار مرتبط

مساجد تهران 10 هزار بسته معیشتی به نیازمندان می‌دهند

اقدامی جهادی برای افزایش ضریب خوداتکایی سیستان و بلوچستان به گوشت مرغ

نسیم «احسان و همدلی» در رودان

0 نظر

ارسال نظر

capcha