اجرای «مهرواره اوج» در گلستان

اجرای «مهرواره اوج» در گلستان

به گزارش سراج24، حجت الاسلام رضا دیلمی بعدازظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنان خود فرمودند که نهضت عمومی مواسات باید مجدداً احیا شده و مرکز آن هم مساجد باشد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: با توجه به نقش بی‌بدیل مساجد به عنوان کانون جریان امامت و ولایت و شکل‌گیری نظام امت و امامت در قامت محلات و همچنین جریان سازی و احیای ظرفیت مساجد در گفتمان سازی مولفه‌های حکمرانی دینی و پیشرفت منطقه‌ای و نقش آفرینی امامان محلات و مساجد و تقویت اراده عمومی برای حل مسائل خود و محلات و ضرورت لبیک به ندای امام امت، بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی در یک حرکت جمعی با محوریت مساجد و نقش آفرینی شبکه امامت عملیاتی را به عنوان «مهرواره اوج» با شعار ارتقای خدمت رسانی مساجد طراحی و عملیاتی کرده است.

وی بیان کرد: به فضل الهی در این عملیات اهدافی را دنبال می‌کنیم که یکی از آنها ایجاد انگیزه مجدد در مساجد برای ورود به عرصه خدمت رسانی و حل مسأله است که تجربیات موفقی را با همت تشکل‌های دینی داشته‌ایم و می‌خواهیم آن را استمرار ببخشیم.

دیلمی اضافه کرد: ارتقای جایگاه شبکه امامت در جلب مشارکت‌های مردمی برای حل مسئله که در گلستان در مهرواره محله همدل سه هزار و ۷۰۰ نفر برای حل مشکلات منطقه خود داوطلب شده و ثبت نام کردند از جمله اهداف است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان ادامه داد: از دیگر اهداف ایجاد حلقه مشورتی و عملیاتی برای حل مشکلات منطقه‌ای در مساجد، ارتقاء روش‌های شناسایی مسئله، ظرفیت‌ها و راهکارهای حل مسئله و ارتقاء شبکه امامت و تبلیغی برای جلب مشارکت‌های بیشتر مردم برای حل مسائل منطقه‌ای است.

وی گفت: این عملیات از روز جهانی مسجد آغاز شده و تا ۲۳ آبان با انتخاب مسجد برتر ادامه دارد.

دیلمی اضافه کرد: این عملیات هشت گام داشته که لبیک به ندای امام امت، ارزیابی اولیه مشکلات و راه حل آنها از جمله اهداف است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان اظهارکرد: توانمندسازی شبکه راهیاری و امامت، هم افزایی و هم صدایی با استفاده از فرآیند توانمندسازی، برگزاری نشست‌های مختلف، ارزیابی فعالیت امامان و جمع بندی آن، داوری استانی و انتخاب مسجد برتر و نشست امامان شاخص و ارزیابی راهیار شهرستانی از جمله دیگر مراحل است

اخبار مرتبط

رقص و غوغای پرندگان در گلستان

نابودی طبیعت یا گردشگری

رای دادگاه سرشبکه های باند قمار آنلاین صادر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha