پوستر چهاردهمین کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه رونمایی شد

 پوستر چهاردهمین کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه رونمایی شد

به گزارش سراج24، پوستر چهاردهمین کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه ظهر امروز در حاشیه یکصد و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی  کردستان و با حضور نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از مسئولان عضو این شورا در سنندج،  رونمایی شد و حکم دبیری این کنگره به امام جمعه شهرستان قروه ابلاغ شد.

کنگره شعر عاشورایی به منظور آشنایی شیفتگان فرهنگ متعالی عاشورا با صفات و فضائل امام حسین (ع) و یاران وفادارش، اشاعه فرهنگ و ادبیات آئینی عاشورایی و شناسایی و تجلیل از پدید آورندگان آثار فاخر فرهنگی و ادبی مرتبط با عاشورا برگزار می‌شود. 

علاقمندان برای دسترسی و دانلود اپلیکیشن و فراخوان چهاردهمین کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه می‌توانند تا ۳۱ شهریور به پرتال اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان به آدرس https://kordestan.farhang.gov.ir/fa/farakhanha مراجعه و  در صورت داشتن هرگونه سوالی در این خصوص با شماره تلفن ۰۸۷۳۵۲۴۷۴۲۰ دبیرخانه کنگره در شهر قروه تماس حاصل کنند.

حسین الماسی در یکصد و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کردستان و مراسم رونمایی از این پوستر، اظهار کرد:  چهاردهمین کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه  ۱۱ مهر سال جاری برگزار می‌شود، اظهار داشت: امیدواریم در این دوره کنگره شاهد حضور پررنگ مسوولان دستگاه‌های اجرایی استان باشیم.

وی با اشاره به اینکه این شهرستان در زمینه های فرهنگی و قرآنی دارای ظرفیت های فراوانی است، اضافه کرد: آشنایی شیفتگان فرهنگ متعالی عاشورا با صفات و فضائل امام حسین (ع) و یاران وفادارش، اشاعه فرهنگ و ادبیات آئینی عاشورایی و شناسایی و تجلیل از پدید آورندگان آثار فاخر فرهنگی و ادبی مرتبط با عاشورا از جمله اهداف برگزاری این کنگره است.

فرماندار شهرستان قروه با اشاره به اینکه مهلت ارسال آثار تا ۳۱ شهریوماه سال جاری است، گفت: به منظور ارسال راحت و آسان آثار، اپلیکیشینی در این راستا طراحی شده است.

الماسی اضافه کرد: در بخش ویژه شعر کنگره با موضوع دفاع مقدس و شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به زبان های فارسی، کوردی و ترکی نیز آثار پذیرفته می‌شود.

ایجاد ۲۶ موسسه قرآنی در کردستان

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان گفت: تاکنون ۲۶ موسسه قرآنی در استان ایجاد شده و ۱۰ موسسه دیگر نیز در حال راه‌اندازی است.

کامل گلباغی اظهار کرد: در گذشته شرایط لازم برای کمک به موسسات قرآنی را نداشتیم به گونه‌ای که تا پایان سال ۱۳۹۷ چهار موسسه قرآنی را در استان ثبت کرده بودیم.

وی خاطرنشان کرد: در طول سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ تاکنون ۲۶ موسسه قرآنی در استان ایجاد شده و ۱۰ موسسه دیگر نیز در حال راه‌اندازی است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان تصریح کرد: با تشکیل اتحادیه موسسات قرآنی و کمیسیون های قرآنی در استان فرصت ارزشمندی برای ترویج فعالیت های قرآنی ایجاد شد.

وی یادآور شد: مربیانی قرآنی که در موسسات بکار گرفته و در سامانه حمد هم ثبت  شدند زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرند.

اخبار مرتبط

مردم کردستان اجازه تعرض بیگانگان به امنیت کشور نمی‌دهند

ایران اسلامی، کشور منادی وحدت و آرامش/ حفاظت از آرامش اجتماعی اولویت مردم کردستان است

۱۰ طرح بزرگ صنعتی در کردستان ایجاد می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha