درد مردم داد امام جمعه را درآورد

درد مردم داد امام جمعه را درآورد

به گزارش سراج24، سید نعمت‌اله صالح با بیان اینکه حفظ و پاسداری از نعمت مدیریت بسیار مهم است، اظهار داشت: مدیران کمتر در نماز جمعه شهرضا حضور پیدا می‌کنند، برگزاری هفتگی این آیین عبادی سیاسی فرصتی بسیار مناسب برای حضور مدیران در جمع مردم و پاسخگویی به پرسش و مطالبات برحق قانونی آن‌ها است که مسؤولان نظام اسلامی باید از این ظرفیت درست استفاده کنند.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه مدیران باید تقوای کاری داشته باشند و از کم‌کاری و معطل کردن مراجعان پرهیز کنند، افزود: اگر مدیران و دولتمردان تقوای کاری را رعایت کنند، بسیاری از مشکلات امروز جامعه بروز نمی‌کند.

وی با بیان اینکه اعتقاد به خدا و قیامت نیاز به نظارت بیرونی ندارد، افزود: وقتی انسان این اعتقاد را داشته باشد یک مراجعه کننده را برای یک نامه ده روز سرگردان نمی‌کند و زدوبندهای فساد برداشته می‌شود.

صالح پایبندی به تعهد کاری در خدمت به مردم را یکی دیگر از شاخصه‌های یک مدیر دانست و گفت: مدیران در هر مجموعه‌ای با یک تعهد وارد می‌شوند، این تعهد جنبه شرعی دارد و در مقابل آن از بیت‌المال حقوق می‌گیرند در مقابل این پول باید کار مردم را راه انداخت و ساعات اداری را بیهوده نگذرانند.

امام جمعه شهرضا با تأکید بر اینکه نماز جماعت ادارات نباید نیم ساعت طول بکشد، گفت: طول کشیدن نماز جماعت با تقوا سازگار نیست و نباید کار مردم به بهانه نماز جماعت انجام نشود.

بخشی از مشکلات امروز جوانان مربوط به کم‌کاری خانواده‌ها است

وی با بیان اینکه مدیران باید از شهیدان رجایی و باهنر درس بگیرند، ادامه داد: مدیر برای اینکه به مسؤولیت خود عمل کند باید به وظایف شخصی خود نیز برسد، فرزندان و همسر بر انسان حق دارند و در کل جامعه به آن توجه نمی‌شود؛ مشکلات امروز جوانان جامعه درصد زیادی از آن مربوط به کم‌کاری خانواده‌ها است.

صالح با تأکید بر اینکه وقتی برنامه‌ریزی نداشته باشیم، مسؤولیت و امور شخصی بر هم می‌خورد، گفت: عدالت و دوری از ظلم تبعیض برای یک مدیر بسیار مهم است، رهبر معظم انقلاب به هیأت دولت فرمودند که تمام مصوبه‌ها باید یک پسوند عدالت همراه آن باشد تا تبعیض و بی‌عدالتی وجود نداشته باشد.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه اگر کوچک‌ترین ناعدالتی شود، قابل بخشش نیست، بیان کرد: مدیریت و مسؤولیت در عین حالی که خیلی مقدس است باید از آن ترسید، کسانی که مسؤولیت ندارند روز قیامت راحت هستند اما کسانی که مسؤولیت دارند، یک حساب سنگین در روز قیامت بر دوش دارند.

وی با بیان اینکه در طول این ۴۰ سال مدیران بسیاری آمدند و رفتند و بسیاری از آن‌ها فراموش شدند، افزود: وقتی در کار اخلاص، خداباوری باشد، خداوند به انسان زندگی ابدی می‌هد.

صالح در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به تشکیل کابینه سیزدهم دولت آیت‌الله رئیسی گفت: نمایندگان با رأی حداکثری به کابینه رأی دادند و مجلس با دقت و ظرافت و تیزبینی بررسی کرد و با وحدت و یکپارچگی یک کابینه قوی برای انجام خدمت تعیین کردند.

با تنش‌های سیاسی مردم را از مطالبات‌شان باز داشتند

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه ضرورت همدلی و همکاری بین قوا یک اصل است، افزود: کابینه آیت‌الله رئیسی مشغول به کار شد و با جدیت جهادگونه کارها را شروع کردند، مشکلات کشور زیاد است به ویژه در مسائل اقتصادی، تا این مشکلات زمینه‌های آن حل شود، زمان بسیاری می‌برد.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم باید مظهر وفاق ملی مردم باشد، افزود: یکی از زیرساخت‌هایی که در طول چند سال گذشته خراب شد وحدت و یکپارچگی مردم بود، با جناح‌‎بندی‌ها، حزب‎‌های ساختگی سیاسی و تنش‌های سیاسی مردم را از مطالبات‌شان باز داشتند و مردم را نسبت به رهبری و اصل نظام بدبین کردند، بنابراین دولت سیزدهم باید بر اساس وفاق ملی همه مردم را هماهنگ کند.

صالح با تأکید بر اینکه کشوری که ولی فقیه دارد قیم سیاسی نمی‎‌خواهد، افزود: این چند سال اختلاس‌ها و کلاهبرداری‌های بسیاری بر اساس تفرقه بین مردم شکل گرفت.

امام جمعه شهرضا با تأکید بر اینکه حضور هدفمند و کارساز اعضای دولت و مدیران ارشد در جمع نخبگان و متخصصان و مردم در دولت سیزدهم باید تحقق پیدا کند، افزود: وقتی بین مردم و دولت فاصله افتاد فجایع بزرگی اتفاق می‌افتد، وقتی مردم خود را از دولت جدا دیدند، مطالبات‌شان را کف خیابان انجام می‌دهند و دشمن نفوذ پیدا می‌کند و خسارت بسیاری به کشور وارد می‌شود.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر سفرهای استانی تأکید می‌کنند، ادامه داد: مدیران ارشد کشور باید بدون هیچ واسطه‌ای در بین مردم باشند، نخستین سفر استانی رئیس جمهور به خوزستان بدون بنر و های و هوی و تشریفات انجام شد، وقتی بین مدیران و مردم فاصله بیفتد نتیجه آن اغتشاشات خیابانی می‌شود.

نبود هماهنگی بین وزرا اقتصاد کشور را فلج کرد

صالح با تأکید بر اینکه هم‌صدایی و هماهنگی مسؤولان باید در این دولت رعایت شود، خاطرنشان کرد: در دولت قبل تیم اقتصادی و هر وزیری برای خودش یک نظر می‌داد، مردم این میان سرگردان بودند؛ امنیت اقتصادی برای سرمایه‌گذار نمانده بود، چون وزرای دولت با هم هماهنگ نبودند بنابراین اقتصاد به این وضع دچار شد.

امام جمعه شهرضا در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه مردم در سخت‌ترین مسائل به کمک نظام آمدند، عنوان کرد: مسؤولان یک فکر اورژانسی برای خانه‌های خارج از محدوده شهرضا کنند این خانه‌‎ها خدماتی مانند آب، برق و گاز ندارند، پاک کردن اصل مسأله که بگویند غیرقانونی است، هنر نیست، باید با همفکری و نامه‌نگاری مشکلات مردم برطرف شود.

وی با بیان اینکه رعایت حقوق مردم باید جزو اصول اولیه زندگی باشد، خاطرنشان کرد: در مدت دو سالی که امام جمعه شهرضا بوده‌ام مردم بسیاری روزانه برای این مشکل به دفتر مراجعه می‌کنند، طرح تفصیلی و قرار نگرفتن بخشی از شهر در محدوده یک معضل در شهرضا شده است، یک بار برای همیشه حد و حدود شهر را باید مشخص کرد.

اخبار مرتبط

امام جمعه اهر: دانشجو نباید سیاست‌زده باشد

جوانان با استعداد به سمت هنرهای قرآنی سوق داده شوند

نیاز 500 میلیون تومانی برای تجهیزات ورزشی شبانکاره

0 نظر

ارسال نظر

capcha