«طرح جامع مهارت آموزی و اشتغال سربازان» تقدیم دولت و مجلس می شود

 «طرح جامع مهارت آموزی و اشتغال سربازان» تقدیم دولت و مجلس می شود

به گزارش سراج24، سردار محمدحسین سپهر فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح در سی و هشتمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان نیروهای مسلح  اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص کشور و مسئله کرونا همه مدیران و مسئولان باید با تلاش مضاعف و جهادی کار کنند.

وی افزود: نیروهای مسلح هیچ وظیفه ذاتی برای تولید اشتغال و مهارت آموزی ندارد اما رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا فرموده‌اند که این کار را در نیروهای مسلح انجام دهید و دنبال کنید.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی تصریح کرد: ما نباید تسلیم موانع و مشکلات بشویم و همان طور که رهبر معظم انقلاب فرموند که برای اقدام جهادی دو اصل مهم است که اگر این دو اصل وجود داشته باشد ما مکلف هستیم اقدام جهادی بکنیم؛ اول وجود دشمن و دوم وجود موانع، پس ما باید بصورت جهادی اقدام به جلو بردن کار بکنیم.

وی ادامه داد: همیشه موانع لزوما خارجی نیست و ما موانع داخلی هم میتوانیم داشته باشیم، در حال حاضر ما با موانع متعددی رو به رو هستیم و هم دشمنان قسم خورده‌ای داریم، ما اینجا به عنوان دستگاه‌ها و نیروهای مسلح وظیفه داریم که تلاش کرده و با کمک وزرای جدید کار را پیش ببریم و من از وزرای سابق که با ما همکاری کردند تشکر و قدردانی می‌کنم.

سردار سپهر اظهار داشت: ما چند اقدام انجام داده‌ایم از جمله لایحه طرح جامع مهارت آموزی سربازان وظیفه که جهت طی سیر مراحل قانونی تقدیم دولت و مجلس شورای اسلامی می‌شود که انشالله این لایحه در هیات دولت مصوب بشود و به مجلس برود و ما از مجلس پیگیری کنیم تا این لایحه مبنای کار ما بشود.

 فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ادامه داد: نکته دوم این است که ما آیین نامه مهارت و اشتغال را در آخر عمر دولت قبلی تهیه کردیم و توسط وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به کمیسیون هیئت دولت ارجاع و تصویب شد و منتظر تصویب در هیئت دولت است.

وی افزود: با جلسه‌ای که ما با وزیر کشور داشتیم یک ابلاغیه‌ آماده شد و وی امضا کرده و به استاندارها ابلاغ کردند که در این ابلاغیه تمام تسهیلات اشتغالی در استان برای کارگروهی که ما داریم از منابع مختلف در استان برای جوانان مصرف شود از قبیل اعتبارات مشاغل خرد و خانگی، تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری؛ به عبارتی منابع در اختیار نهادهای حمایتی و تفاهم‌نامه‌های منعقده فی مابین مراجع ذیربط جهت اشتغال جوانان قرار گرفته و کارکنان وظیفه منقضی خدمت را در اولویت قرار بدهند.

سردار سپهر ادامه داد: انشالله برای سال ۱۴۰۱ به دنبال این هستیم که ردیف اختصاصی مهارت و اشتغال برای آجا، سپاه و ودجا تصویب بکنیم و با کمک نمایندگان دستگاه‌ها و سازمان‌های نیروهای مسلح هم در دولت و هم در مجلس این کار را برای سال ۱۴۰۱ انجام دهیم.

وی اظهار امیدواری کرد که جلسه بعدی کمیسیون با حضور وزرای جدید _در صورت امکان با توجه به شرایط کرونا_ برگزار شود.

اخبار مرتبط

نقاط قوت نسخه جدید طرح صیانت چیست؟/امکان رفع فیلتر توئیتر و تلگرام با اجرای طرح حمایت از کاربران

پیشرفت ناچیز سبد متنوع طرح‌های ملی مسکن

قوانین جدید نظام مهندسی تدوین و به زودی به مجلس ارسال می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha