کاهش جدی خطر کرونا با مراجعه به‌موقع به پزشک

 کاهش جدی خطر کرونا با مراجعه به‌موقع به پزشک

به گزارش سراج24، مهرزاد لطفی که همچنان به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری است، در سیصد و نود و چهارمین نشست ستاد استانی کرونا ویروس، از طریق ویدئو کنفرانس در نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه گفت: کروناویروس همچنان در حال گسترش است و با یکه تازی، روزانه قربانیان بیشتری می گیرد و خانواده های بسیاری داغدار می شوند.

او با اشاره به روند افزایشی موارد ابتلا و فوت ناشی از کروناویروس افزود: تنها راه پیشگیری از ابتلا به کروناویروس و کاهش خطر جدی این بیماری در صورت ابتلا، مراجعه به موقع افراد با علائم به پزشک و مراکز ۱۶ ساعته است، بیماران با مراجعه زودهنگام به مراکز منتخب درمان سرپایی کرونا و شناسایی به موقع بیماری، اجرای صحیح قرنطینه خانگی و مراقبت می توانند از پیشرفت علائم بیماری پیشگیری کنند.

لطفی به ویژه از افراد دارای بیماری‌های زمینه ای خواست تا با مراقبت از خود در برابر این بیماری و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و پرهیز از حضور در جمع ها و مکان های شلوغ، مانع از ابتلای خود به این بیماری شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با قدردانی از خدمات تیم های سلامت در مراکز ۱۶ ساعته استان؛ مراجعه افراد دارای علائم کروناویروس به مراکز منتخب درمان سرپایی کرونا را موجب کاهش حجم مراجعه به بیمارستان ها و مراکز درمانی دانست.

لطفی تاکید کرد: در شرایط کنونی و با توجه به سرایت پذیری بالای سوش های جدید کروناویروس، ضرورت دارد بسیجی عمومی برای قطع زنجیره انتقال بیماری و رهایی استان از وضعیت فوق بحرانی کنونی شکل گیرد.

او با ابراز نگرانی از کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در برابر کروناویروس در فارس، خروج از وضعیت فعلی در استان را نیازمند مشارکت، همکاری و همدلی بیش از پیش مردم عنوان کرد.

رئیس دانشگاه همچنین وضعیت آمار مبتلایان به کروناویروس و جانباختگان این بیماری در شیراز و مناطق مختلف استان، روند انجام تست های pcr در مراکز ۱۶ ساعته، تست های سریع، فعالیت آزمایشگاه های تشخیصی کووید۱۹ و اقدامات کارگروه های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹ را ارزیابی کرد.

بررسی میزان موجودی واکسن  در استان و ارزیابی فرآیند تزریق در مراکز انجام واکسیناسیون، از دیگر محورهای مورد پیگیری رئیس دانشگاه در نشست امروز بود که در این ارتباط ویدئوکنفرانسی انجام شد.

همچنین در این نشست معاونان و مدیران ارشد دانشگاه در خصوص حوزه های مختلف مانند فعالیت مراکز ۱۶ ساعته درمان سرپایی کرونا، وضعیت بیماران بستری کووید۱۹، اقدامات کارگروه های مختلف و پیگیری مصوبات ستاد، درصد اشغال تخت های عادی و ویژه، وضعیت ابتلا در شهرستان های استان، انجام تست های تشخیصی کروناویروس و تحلیل های آماری کووید۱۹ و حفظ زنجیره سرما برای واکسن های علیه بیماری کووید۱۹، توضیحاتی ارائه کردند.

اخبار مرتبط

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

نوبت‌دهی واکسیناسیون کرونا برای سنین ۱۲ سال به بالا آغاز شد

انجام تست سریع کرونا در بازگشت از کربلا

0 نظر

ارسال نظر

capcha