بشار اسد از حمایت های ایران از سوریه قدردانی کرد

بشار اسد از حمایت های ایران از سوریه قدردانی کرد

به گزارش سراج24؛حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که در راس هیأتی به سوریه سفر کرده است، بعد از ظهر دیروز یکشنبه با بشاراسد رئیس جمهور سوریه دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور به گفتگو وتبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با تبریک برگزاری موفق انتخابات ریاست جمهوری سوریه و همچنین پیروزی های سیاسی، میدانی و بین المللی سوریه، سلام مقامات عالیه کشورمان به بشار اسد رئیس جمهور سوریه را ابلاغ و گزارشی از نشست منطقه ای حمایت از عراق ارائه کرد.

امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به همکاری های دو کشور در حوزه های اقتصادی، ضرورت فعال سازی کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی و دیگر ساز و کارهای موجود در این زمینه را مورد تاکید قرار داد.

رئیس جمهور سوریه نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از سوریه، دیدگاه های خود در خصوص همکاری های دو کشور در حوزه های دو جانبه و همچنین همکاری ها در موضوعات منطقه ای و بین المللی را تشریح کرد.

امیرعبداللهیان پیش از این هم با فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه دیدار کرده بود.

وزیر خارجه پیش از سوریه به منظور شرکت در نشست منطقه ای حمایت از عراق به بغداد سفر کرد و ضمن سخنرانی در این نشست با مقامات عراقی و برخی از مقامات حاضر دیدار و گفت و گو کرد.

اخبار مرتبط

«بشار اسد» با رای قاطع رئیس جمهور جدید سوریه شد

«بشار اسد» رأی خود در انتخابات ریاست جمهوری را به صندوق انداخت

از آمادگی کامل برای برگزاری انتخابت ریاست جمهوری برخوردار هستیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha