مطالبه عمومی برای حضور در اربعین

مطالبه عمومی برای حضور در اربعین

به گزارش سراج24، حجت الاسلام ناصر شکریان شامگاه یکشنبه در همایش دلدادگان اربعین حسینی راهیان کربلا افزود: یکی از مطالبات جدی ما از دولت جدید مطالبه اربعین حسینی است و مطالبه عمومی آن می‌تواند راهگشا باشد

.عضو هیئت امنا ستاد پیاده روی اربعین حسینی راهیان کربلا تاکید کرد: رفتن و حضور در مراسم اربعین به یک مطالبه عمومی وتبدیل شود و بایستی شهر و منطقه و شهر و روستا را حال و هوای اربعین کنیم.

وی افزود: موکب فاطمه الزهرا (س) در سال گذشته خدمات زیادی را در مسائل بهداشتی و بسته‌های معیشتی را پیگیر بود، دولت قبل ظلم بزرگی را در حق عاشقان حسینی در مراسم عزاداری ماه محرم و حضور در مراسم اربعین حسینی سال قبل انجام داد.

حجت‌الاسلام شکریان بیان داشت: چگونه عراقی‌ها برای حضور در زیارت امام رضا در مشهد مقدس حضور زیادی دارند اما از حضور ایرانی‌ها در کربلا و عتبات عالیات ممانعت از سوی دولت می‌شود.

محمدحسین طبرستانی مسئول موکب یا فاطمه‌الزهرا بابل بیان داشت: موکب داری اربعین کرامت و رحمت و مودت است و باید از تجربه‌ای که در اربعین داریم، استفاده کنیم.

عضو شورای جامع فعالان مردمی اربعین کشور با بیان اینکه رفتار کریمانه با زائر سیدالشهدا مدل مشابه‌ای وجود ندارد، افزود: این نوع رفتار مدل زندگی در دوران امام زمان (عج) است و اربعین جهانی‌تر خواهد شد زیرا جهانی شدن به جوشش خون سیدالشهدا است و هر روز این ظرفیت الهی تقویت می‌شود.

وی بیان داشت: وقتی یک بانوی غیر مسلمان در مراسم دسته روی عاشورای لندن آنچنان می‌گرید این جز نصرت الهی برای آخر الزمان با رمز سیدالشهدا چیز دیگری نیست، در این پازل آخرالزمانی برای هر کدام ما نقشی را تعریف کردند، یک نفر زائر، یک نفر خادم و یک نفر بانی مراسم می‌شد.

وی افزود: تمام تلاش ما برای معنوی‌تر برگزار شدن اربعین است و ما باید از دریچه اربعین به تمدن بزرگ اسلامی برسیم، اربعین لایه‌های پنهانی زندگی سعادتمندانه است و به کسانی که به دنبال مانع تراشی برای خدمتگزاری اربعین هستند توصیه می‌کنم وقت خود را تلف نکنند زیرا صاحب این ماجرا فرد دیگری است و از جای دیگر و عالم دیگر مدیریت می‌شود.

محمدحسین طبرستانی تاکید کرد: رفتن به کربلا در اربعین اولویت ما است و اگر حتی راه بسته بماند ما به تکلیف خود در ترویج فرهنگ اربعین عمل خواهیم کرد زیرا خادم اربعین وقف زائر سیدالشهدا است و در صورت عدم حضور در کربلا، در سراسر مناطق بابل موکب‌های پذیرایی و خدماتی اربعین برپا می‌کنیم.

اخبار مرتبط

نخستین محموله واکسن کرونا به ونزوئلا صادر شد

یک روز بدون فوتی کرونایی در لرستان

روز بدون فوتی کرونایی در اردبیل

0 نظر

ارسال نظر

capcha