انقلاب و دفاع مقدس متعلق به یک گروه، جریان و جناح خاصی نیست

انقلاب و دفاع مقدس متعلق به یک گروه، جریان و جناح خاصی نیست

به گزارش سراج24، محمدرضا پورمحمدی در یادواره 15 هزار شهید کارمند و شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت: ادای احترام به شهدا و معلم شهدا، امام راحل وظیفه همه ماست؛ به‌ویژه شهیدانی که امروز افتخار داریم در سایه نام پرآوازه آنها هفته دولت را گرامی بداریم.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا، مصداق این سخن رهبر معظم انقلاب است که زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، کمتر از شهادت نیست.
 
استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: تأمل عمیق در این مطلب نشان می‌دهد که زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت جز با ترویج باورهای معنوی و تبیین فلسفه شهادت میسر نیست و اگر پیام عاشوراییان منتقل نشود، فرهنگ عاشورا زنده نمی‌ماند.
 
وی یادآور شد: جامعه ما با هجمه‌های سنگینی در عرصه‌های مختلف روبه‌ روست و برای مقابله با این هجمه‌ها باید فرهنگ ایثار و شهادت را که رمز پیروزی ملت ما در هشت سال دفاع مقدس بود، ترویج کنیم.
 
پورمحمدی با بیان اینکه شهدا به خاطر اسلام، ایران و مردم از هست‌ و نیست خود گذشتند، افزود: تقابل حق و باطل در همه زمان‌ها جاری است و برای پیروی از راه و مرام شهدا، نیازی به حضور در جبهه جنگ نظامی نیست، بلکه در هر جایگاهی و با هر لباسی می‌تواند در راه ارزش‌ها جهاد کرد.
 
استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین تمسک به ریسمان الهی، ولایت‌پذیری و دوری از تفرقه را از محورهای فرهنگ ایثار و شهادت برشمرد و متذکر شد: متولیان عرصه ایثار و شهادت باید این فرهنگ را برای نسل جدید بازگو کنند و این فرهنگ در همه بخش‌ها به‌ویژه در محیط‌های اداری و سازمانی به‌طور جدی مورد توجه قرار گیرد.
 
در این مراسم تعدادی از خانواده‌های شهدای کارمند دولت در استان با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.

اخبار مرتبط

دفاع مقدس جزئی از هویت ملت ایران اسلامی است

رسانه‌ها در شورآفرینی دفاع مقدس سهم به‌سزایی داشتند

مراسم هفته دفاع مقدس نباید امری تشریفاتی و کلیشه‌ای شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha