دادستان شاهرود:

رعایت اصول بهداشتی در عزاداری‌ها الزامی است

 رعایت اصول بهداشتی در عزاداری‌ها الزامی است

به گزارش سراج24، رضی پارسامنش، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهرود ظهر امروز در راستای نظارت عمومی و حفظ حقوق عامه بدون اطلاع قبلی از حرم مطهر شهدای گمنام شاهرود بازدید کرد.

وی در این بازدید که با حضور نماینده شبکه بهداشت و درمان شاهرود انجام شد، بر لزوم رعایت اصول بهداشتی و رعایت دستورالعمل‌ها در مراسم‌ عزاداری این حرم تأکید کرد.

پارسامنش در نشستی با مدیر و مسؤولان موکب، هیأت‌الشهدا و روابط عمومی حرم شهدای گمنام شاهرود، خدمت به شهدا را توفیقی الهی دانست و گفت: افرادی که خونشان را برای اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اهدا کردند، به بالاترین فیوض شهادت دست یافته‌اند و خدمت به آنان توفیق و سعادت است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهرود اضافه کرد: ان شاالله شهدا شفیع ما و عنایتشان شامل حال ما شود؛ چراکه آنان در درگاه الهی، جایگاهی ویژه و معنوی دارند.

وی ضمن تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری مراسم‌ حرم مطهر شهدای گمنام شاهرود بیان کرد: برگزاری مراسم‌ عزاداری در وضع کنونی باید طوری باشد که بهانه‌ای به دست دشمنان ندهیم و معاندان سوءاستفاده نکنند.

محمدحسین جامعی، مدیر حرم شهدای گمنام شاهرود نیز در این نشست با تشکر از دادستان و هیأت همراه گفت: مراسم‌ دهه دوم محرم هرساله در این حرم با حضور اقشار مختلف مردم برگزار می‌شود و امسال هم با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی که از سوی ستاد ملی کرونا ابلاغ شده در حال برگزاری است.

وی افزود: موکب حرم شهدای گمنام یکی از بزرگ‌ترین و فعال‌ترین موکب‌های شاهرود است و داخل ایران و عراق منشأ خیر و برکات زیادی بود؛ همچنین مؤسسه خیریه افلاکیان با همکاری تعدادی از نهادها ازجمله کمیته امداد و ... نسبت به تهیه و توزیع جهیزیه، امور درمانی و بهداشتی و توزیع اقلام معیشتی در دوران کرونا اقدام می‌کند.

جامعی ایجاد نمایشگاه و فروشگاه حرم را از دیگر اقدامات این مجموعه دانست و بیان کرد: فروشگاه حرم شهدای گمنام شاهرود با کمترین سود نسبت به فروش اجناس خود اقدام می‌کند و بخشی از درآمد آن در حرم مطهر هزینه می‌شود.

مدیر حرم شهدای گمنام شاهرود بازگشایی لاین شمالی حرم و برگشت مجدد پارکینگ قدیمی واقع در مسیر ورودی که توسط شهرداری به کارگاه و پارک تبدیل شده را از خواسته‌های مهم این مجموعه دانست.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا حاج‌حسینی، مدیر اوقاف و امور خیریه شهرستان شاهرود نیز با تقدیر از مجموعه فرهنگی مذهبی حرم مطهر شاهرود، این حرم را محلی مناسب برای اجرای برنامه‌های مذهبی، فرهنگی، هنری و... دانست.

وی ضمن عنایت به ثبت حرم شهدای گمنام شاهرود به‌عنوان بقعه متبرکه، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم کمک‌های بهتری در نظر گرفته شود تا در اجرای چنین برنامه‌هایی، حرم دچار مشکل مالی و تأمین اعتبار برای پذیرایی و اطعام نشود.

همچنین در این نشست مقرر شد که مشکلات و مسائل مربوط به حرم شهدای گمنام شاهرود در فرصتی مناسب به دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهرود ارائه و راهکارهای لازم بررسی شود.

اخبار مرتبط

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

پرستار کرمانشاهی با ابتلا به کرونا درگذشت

اردوهای راهیان نور در استان‌های زرد و آبی ممکن شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha