امیرعبداللهیان:

دولت آمریکا باید پاسخگوی ترور سردار سلیمانی باشد

دولت آمریکا باید پاسخگوی ترور سردار سلیمانی باشد

به گزارش سراج24، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در نشست منطقه ای حمایت از عراق پیش از ظهر امروز به وقت محلی وارد فرودگاه بغداد شد با حضور در محل شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی به مقام شامخ این شهید بزرگوار ادای احترام کرد.

وزیر خارجه پس از آن در جمع خبرنگاران گفت: ما در مکانی قرار داریم که توسط عوامل تروریستی و تروریست‌های آمریکایی شخصیت‌های بزرگی از جمله سردار سلیمانی عزیز قهرمان ملی و بین‌المللی مبارزه با تروریسم، فردی که در تامین حداکثری امنیت ملی کشور شخصا و همکارانش و همراهنشان تمام توانشان را به کار گرفتند و جان خود را در این مسیر فدا کردند.

وی افزود: همچنین در مکانی حضور داریم که در کنار سردار سلیمانی عزیز، ابومهدی المهندس در این مکان به شهادت رسید و یاد و خاطره همه شهدای ایرانی و عراقی و مقاومت گرامی می‌داریم.

وزیر امور خارجه گفت: مایلم تاکید کنم حتما یکی از برنامه‌های اصلی ما در وزارت امور خارجه پیگیری جدی حقوقی و بین‌المللی طرف‌هایی است که به نام دولت آمریکا و کاخ سفید آشکارا اقدام تروریستی علیه این قهرمانان بزرگ مبارزه با تروریسم انجام دادند.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: آمریکا باید پاسخگو باشد، حتی اگر دولت قبلی آمریکا مرتکب چنین جنایتی شده دولت آمریکا نمی‌تواند از این اقدام تروریستی فرار کند و باید پاسخگو باشد و باید عاملان و آمرام این اقدام و حمله تروریستی به سزای اعمالشان برسند و به عدالت سپرده شوند.

اخبار مرتبط

گفتگوی وزرای خارجه ایران و اندونزی/ تاکید امیرعبداللهیان بر اهمیت تشکیل دولت فراگیر در افغانستان

اعتمادی به رفتار آمریکایی‌ها نداریم/ پرونده شهید سلیمانی بسته نشده

ایران همچنان با قدرت در کنار دمشق خواهد ایستاد

0 نظر

ارسال نظر

capcha