تهیه ۷۰ کپسول اکسیژن با نذورات مردم همدان

 تهیه ۷۰ کپسول اکسیژن با نذورات مردم همدان

حمید شاکری‌صفت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به برگزاری طرح  «اهدای نفس» از سوی مجمع خیرین سلامت همدان اظهار کرد: دو سال است که با شیوع کرونا در ماه رمضان و محرم و صفر پویش «نذر سلامت» برگزار می‌شود تا مردم نذورات خود را که امکان توزیع در بین جمعیت نیست، در صورت تمایل روانه حوزه سلامت کنند.

سراج24، وی یکی از اهداف این پویش کمک به بیماران سخت درمان مجمع خیرین سلامت است گفت: هدف بعدی این طرح کمک‌ به معیشت بیماران نیازمندی است که سرپرستان آنها در ایام کرونا با بیکاری و مشکلاتی مواجه شده‌اند.

مسؤول مشارکت‌های مردمی‌ و امور مددکاری مجمع خیرین سلامت همدان افزود: بخش دیگر مربوط به طرح «اهدای نفس» است و در این راستا به بیمارانی که از بیمارستان ترخیص می‌شوند و مدتی باید کپسول اکسیژن داشته باشند اما توانایی تهیه آن را ندارند، کپسول‌هایی به امانت داده می‌شود.

وی افزود: از ابتدای کرونا تاکنون ۷۰ کپسول اکسیژن با کمک خیرین تهیه شده که تعدادی ۴۰ لیتری بودند و در اختیار بیمارستان‌ها قرار گرفته است.

شاکری‌صفت با بیان اینکه کپسول‌های ۱۰ لیتری مصرف خانگی داشته و در اختیار بیمارانی قرار گرفته که در منزل نیاز داشتند خاطرنشان کرد: تقریبا ۱۴۰ میلیون تومان برای تهیه ۷۰ کپسول اکسیژن هزینه شده است.

وی با بیان اینکه درصدد تهیه اکسیژن‌ساز هستیم که قیمت هر دستگاه ۲۰۰ میلیون ریال است گفت: هزینه یک اکسیژن‌ساز برابر است با ۱۰ کپسول اکسیژن اما شارژ کپسول‌ها نیز بسیار مهم است.

مسؤول مشارکت‌های مردمی‌ و امور مددکاری مجمع خیرین سلامت همدان اظهار کرد: مردم می‌توانند نذورات خود را تا پایان ماه صفر در اختیار مجمع خیرین سلامت قرار دهند تا برای بیماران نیازمند هزینه شود.

اخبار مرتبط

اولویت کشور مقابله همه جانبه با بیماری منحوس کرونا است

پوشش واکسیناسیون در قم بالاتر از میانگین کشور است

استقرار 210 گروه بسیجی جهت مقابله با کرونا در شمال غرب شیراز

0 نظر

ارسال نظر

capcha