طرح «کوچه‌های حسینی» در عالیشهر برگزار می‌شود

 طرح «کوچه‌های حسینی» در عالیشهر برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام سیدعبدالجلیل حسینی چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و محرومیت خیلی از مؤمنین از بهره‌گیری از جلسات حسینی و محافل توجه و توسل به اباعبدالله الحسین، نشستی بین فعالان فرهنگی عالیشهر برگزار، و پس از هم‌اندیشی همه اعضاء به اتفاق به این نتیجه رسیدند که این طرح مابین دهه اول محرم و دهه آخر صفر در سطح شهر برگزار شود.

مسؤول کانون فرهنگی – تبلیغی بنیان مرصوص عالیشهر افزود: ما در دهه اول محرم و دهه آخر صفر شاهد برگزاری بیشترین فعالیت هیئات مراسم‌ها و محافل هستیم، اما این ۴۰ شبی که بین این دو دهه قرار گرفته‌اند، عملاً می‌بینیم که برنامه‌ها و جلسه‌های کمی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در این طرح با دعوت از مؤمنینی که تقاضای برگزاری این برنامه‌ها را دارند، در سطح کوچه‌ها و با محوریت یکی از خانواده‌های آن کوچه یک مجلس روضه در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

این مقام مسؤول با بیان اینکه تا الان چهار شب این طرح برگزار شده، تأکید کرد: همچنان مومنین برای برگزاری این مجالس تماس می‌گیرند و هماهنگی می‌کنند که این جلسه روضه در کوچه‌ی آنها و با محوریت در خانه آنها برگزار شود.

حسینی خاطرنشان کرد: این جلسات متمرکز در یک محل نیست و در همه سطح شهر و به ویژه جاهایی که کمتر دسترسی به مجالس عزاداری، محافل و مجالس عزاداری و حسینیه‌ها وجود دارد، برگزار خواهد شد.

وی دلیل برگزاری این طرح در فضای آزاد را اطاعت از دستورات و منویات مقام معظم رهبری عنوان کرد و توضیح داد: با اجرای این طرح از یک طرف امر رهبر انقلاب در رعایت پروتکل‌های بهداشتی رعایت و از طرف دیگر هم تلاش می‌شود که تعظیم شعائر حسینی به نحو احسن صورت گیرد.

مسؤول کانون فرهنگی – تبلیغی بنیان مرصوص عالیشهر با اشاره به استقبال خوبی که از این طرح به عمل آمده، گفت: اگر در این شرایط نمی‌توانیم مجالس را در منازل، حسینیه‌ها و مساجد برگزار کنیم، این به معنای این نیست که ما تکلیف را از خود ساقط بکنیم و هیچ گونه فعالیت و تلاشی برای برگزاری مراسم امام حسین (ع) انجام ندهیم.

اخبار مرتبط

خیر یزدی با هزینه روضه خوانی زندانی آزاد کرد

روضه آنلاین در قزوین به یاد روضه‌های پرحرارت خانگی

مراسم روضه خوانی در منزل شهید دلیجانی برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha