صدای خانواده‌ قربانیان ترور در دنیا تقویت شود

 صدای خانواده‌ قربانیان ترور در دنیا تقویت شود

به گزارش سراج24، منصوره کرمی در ششمین همایش اسوه‌های صبوری که ظهر امروز در پردیس سینما بهمن سنندج برگزار شد، اظهار کرد: انجمن دفاع از قربانیان ترور هر ساله در روز گرامیداشت و احترام به قربانیان ترور در روز بین‌الملل که از طرف سازمان ملل تعیین شده همایشی برگزار می‌کند.

وی افزود: خوشحالم که امسال ششمین دوره این همایش در استان کردستان استانی که بیش از ۳۰۰ نفر شهید ترو دارد برگزار شد.

کرمی بیان کرد: انجمن دفاع از قربانیان ترور در سال ۱۳۸۶ توسط خانواده‌های شهدا و جانبازان ترور تاسیس شد و فعالیت خود را آغاز کرد.

وی افزود: خانواده‌های شهدای ترور تلاش می‌کنند صدای خود و مظلومیت این شهدا که دنیا به آنها توجه نکرده است را به گوش جهانیان برسانند.

کرمی با بیان اینکه این انجمن در سال ۹۱ در سازمان ملل مقام مشورتی بدست آورد گفت: در سراسر دنیا ایران تنها کشوری است که مقاوم مشورتی در حوزه تروریسم دارد.

وی با بیان اینکه هدف از انجام عمل ناجوانمرانه ترور در جامعه ایجاد ترس و ناامنی است گفت: دشمنان با ایجاد ترس و ناامنی در جامعه رخنه می‌کنند و مدیریت جامعه را بدست می‌گیرند.

ضرورت تضعیف و به انزوا کشاندن تروریسم

وی افزود: انجمن دفاع از قربانیان ترور در تلاش است تا با برگزاری چنین همایش‌هایی امنیت پایداری در جامعه ایجاد و تروریسم را تضعیف و به انزوا ببرد.

کرمی با تاکید بر اینکه باید صدای خانواده‌های قربانیان ترور در دنیا تقویت شود افزود: با گسترش رسانه‌ها روز به روز تروریسم در حال تقویت است و این موضوع تنها مختص به ایران،سوریه، افغانستان و عراق نیست، بلکه اینکار در کشورهای اروپایی هم اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به اینکه در یک حادثه تروریستی همه افراد شخص ترور شده تحت تاثیر قرار می‌گیرد گفت: در این شرایط اعتماد به نفس و اعتماد به جامعه پایین می‌آید و ما می‌توانیم با برگزاری چنین همایش‌هایی اعتماد از دست رفته را مجدد به جامعه برگردانیم.

همسر شهید علی محمدی ریشه کن کردن تروریسم را در گرو تقویت صدای خانواده شهدای ترور دانست و افزود: امیدواریم روزی شاهد باشیم که تروریسم در دنیا ریشه کن شود و هیچ حادثه تروریستی در جهان رخ ندهد.

وی در پایان از بی‌توجهی جامعه بین‌الملل به خانواده قربانیان ترور اظهار گله مندی کرد و گفت: ما در تلاشیم که به آنها بفهمانیم که باید بیشتر به این افراد توجه شود در غیر این صورت اقدامات تروریستی در جهان  همچنان ادامه خواهد داشت‌.

اخبار مرتبط

رشد علمی ایران با ترور متوقف نمی‌شود

ترور فخری زاده نشانه عصبانیت جنایتکاران از پیشرفت ایران است

انتقام از دستان آلوده به ترور شهید فخری‌زاده قطعی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha