چهارمین شهید تنگه هایقر در سایه بی‌توجهی مسوولان آسمانی شد

 چهارمین شهید تنگه هایقر در سایه بی‌توجهی مسوولان آسمانی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، صبح امروز بود که عکاس خبرگزاری فارس برای تهیه گزارش تصویری از مصدوم این حادثه که در اوج مظلومیت در بیمارستان امیرالمومنین شیراز بستری بود، راهی شهر صدرا شد، اما انگار جهانبخش بهزادی یارای قرار گرفتن مقابل دوربین را نداشت و در ساعات اولیه صبح به سه شخید دیگر این حادثه پیوست.

۱۱ مردادماه بود که اتش گرفتن منطقه توریستی هایقر فیروزآباد در ۳۵ کیلومتری این شهرستان در سطح وسیع موجب شد مردم محلی، نیروهای امدادی هلال احمر و طبیعت دوستان فرا خوانده شوند و به کمک هاقر بشتابند و آتشی که بی‌رحمانه طبیعت بکر و زیبای هایقر را به سرعت در مینوردید خاموش کنند. 

روز دوم این آتش‌سورزی سه شهید و یک جانباز از جمله خساراتی جانی این آتش‌سوزی وسیع بود که موجب شد بسیاری از مسئولان شهرستانی و استانی با پیام تسلیت در خبرگزاری های رسمی پیام تاسف و ناراحتی خود را مخابره و خود را در این غم با مردم فیروزآباد به ویژه خانواده‌های این شهدا شریک بدانند. 

 

میل خدمت و کار جهادی در این نیروها شعله‌ور بود، چه بسیار داوطلبانه پیشقدم شدند و با سختی‌های بسیار تا رسیدن به ارتفاعات منطقه جهت خاموش کردن آتشبار به کمک نیروهای امدادی هلال احمر و منابع طبیعی شتافتند و از هیچ کمکی دریغ نکردند. 

با چشمانشان محرومیت‌ها را دیدند و با کم‌ترین امکانات راهی منطقه ای شدند که به کم‌برخوردارترین مناطق معروف است. 

از بزرگیشان برای رفاه مردمانی مایه گذاشتند که همواره چشمانشان به جاده‌هایی قفل شده بود که مگر کمکی از راه برسد. 

حکایت جوانانی که در کنار تحصیل در خط مقدم کمک به همنوع در سیل، زلزله و غیره حاضر بودند و جان شیرینشان را نیز در این راه از دست دادند. 

در این اتش سوزی خانواده هایی داغ دار شدند که برخی مسئولان تنها در همان مدت اتش‌سوزی و در مقابل رسانه‌ها با ارسال پیام از خانواده‌های شهدا دلجویی کردند و پس از آن همه فراموش شده و هیچ مسئول استانی حتی سراغی از مصدومی که با ۵۴ درصد سوختگی در بیمارستان بستری بود نگرفته و همه نگرانی ها و دوندگی ها شامل حال خانواده های این عزیزان شد و امروز این مصدوم نیز دار بانی را وداع گفت. 

این در حالی است که مدیرکل منابع طبیعی فارس نیز پاسخی برای این پرسش که چرا رئیس سازمان جنگلها از خانواده این شهدا دلجویی نکرده و یا به عیادت جانبازی که او هم امروز به جمع این شهدا پیوست نرفته، نداشت.

 

اخبار مرتبط

زیارت شهدای لشکری که یادگار حاج احمد متوسلیان بود +عکس

عاملان تیراندازی در بیمارستان شهید محمدی دستگیر شدند

خاطراتی از مادران چشم انتظار شهدا

0 نظر

ارسال نظر

capcha