آیت الله علم الهدی:

علم «علامه حکیمی» همواره با عمل همراه بود

علم «علامه حکیمی» همواره با عمل همراه بود

به گزارش سراج24، آیت‌ الله سیداحمد علم‌الهدی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مرحوم علامه محمدرضا حکیمی، عالم بزرگواری بود که علم را با عمل جمع کرده بود و این را در عرصه زندگی خود نیز نشان داد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: آن بزرگوار در زمان رژیم ستمشاهی در عرصه جهاد و مبارزه در راه انقلاب اسلامی، یک مبارز خستگی‌ناپذیر بود.

وی متذکر شد: در این شخصیت بزرگ، یک جامعیت بالای علمی وجود داشت و او عمده این ظرفیت بالا، استعداد، اندیشه و تفکر را در راه ترویج کتاب و سنّت خرج می‌کرد.

آیت‌ الله علم‌الهدی بیان کرد: علامه حکیمی پس از تشکیل نظام جمهوری اسلامی با غور در منابع اسلامی آن چیزی از احادیث و روایات را که برای مدیریت و برنامه‌ریزی اقتصادی و سیاسی نظام اسلامی مؤثر بود، جمع‌آوری کرد و در دسترس مسؤولان و مدیران نظام اسلامی قرار داد.

امام جمعه مشهد ادامه داد: مجموعه کتاب جامع الحیات مرحوم حکیمی مشتمل بر ۱۲ جلد، شامل احادیثی بود که به‌سادگی در دسترس نبود و آن بزرگوار برای جمع‌آوری این مجموعه زحمات زیادی کشید تا به راحتی در اختیار همگان قرار گیرد.

وی بیان اینکه علامه حکیمی با شخصیت عظیم و نیز علم و اندیشه اسلامی‌ خود دیگران را تربیت می‌کرد، متذکر شد: در زمانی که اندیشه محرومیت‌زدایی و عدالت‌خواهی شکل گرفت، علم این استاد همواره با عمل همراه بود و از آن جدا نشد.

اخبار مرتبط

محدودیت‌های ترافیکی روز اربعین در مشهد چیست؟

دفاع مقدس یک مکتب انسان‌ساز در دست معلمان است

وضعیت نابسامان یکی از مراکز درمان کرونا در حاشیه شهر مشهد و سکوت مسئولان!

0 نظر

ارسال نظر

capcha