آیت الله علم الهدی:

علم «علامه حکیمی» همواره با عمل همراه بود

علم «علامه حکیمی» همواره با عمل همراه بود

به گزارش سراج24، آیت‌ الله سیداحمد علم‌الهدی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مرحوم علامه محمدرضا حکیمی، عالم بزرگواری بود که علم را با عمل جمع کرده بود و این را در عرصه زندگی خود نیز نشان داد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: آن بزرگوار در زمان رژیم ستمشاهی در عرصه جهاد و مبارزه در راه انقلاب اسلامی، یک مبارز خستگی‌ناپذیر بود.

وی متذکر شد: در این شخصیت بزرگ، یک جامعیت بالای علمی وجود داشت و او عمده این ظرفیت بالا، استعداد، اندیشه و تفکر را در راه ترویج کتاب و سنّت خرج می‌کرد.

آیت‌ الله علم‌الهدی بیان کرد: علامه حکیمی پس از تشکیل نظام جمهوری اسلامی با غور در منابع اسلامی آن چیزی از احادیث و روایات را که برای مدیریت و برنامه‌ریزی اقتصادی و سیاسی نظام اسلامی مؤثر بود، جمع‌آوری کرد و در دسترس مسؤولان و مدیران نظام اسلامی قرار داد.

امام جمعه مشهد ادامه داد: مجموعه کتاب جامع الحیات مرحوم حکیمی مشتمل بر ۱۲ جلد، شامل احادیثی بود که به‌سادگی در دسترس نبود و آن بزرگوار برای جمع‌آوری این مجموعه زحمات زیادی کشید تا به راحتی در اختیار همگان قرار گیرد.

وی بیان اینکه علامه حکیمی با شخصیت عظیم و نیز علم و اندیشه اسلامی‌ خود دیگران را تربیت می‌کرد، متذکر شد: در زمانی که اندیشه محرومیت‌زدایی و عدالت‌خواهی شکل گرفت، علم این استاد همواره با عمل همراه بود و از آن جدا نشد.

اخبار مرتبط

وضعیت نابسامان یکی از مراکز درمان کرونا در حاشیه شهر مشهد و سکوت مسئولان!

رکورد تزریق واکسن کرونا در خراسان رضوی شکسته شد/

طرح شهید چمران با ۵۰۰ کپسول اکسیژن، ریه‌های مشهد می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha